Płyta Tygodnia: Miriam i Przyjaciele – Ocalenie

Płyta Tygodnia 39/2018 (24-30 września):

Wykonawca: Miriam i Przyjaciele
Tytuł: Ocalenie

Słowa: Grzegorz Kwiecień OFMConv
Muzyka: Grzegorz Kwiecień OFMConv

Zaczęło się niewinnie od skomponowania „Oratorium” z okazji 100-lecia założenia przez św. o. Maksymiliana Kolbe Rycerstwa Niepokalanej. Później kilka koncertów i wszystko miało się zakończyć. Aż pewnej soboty oddaliśmy to dzieło Maryi, prosząc o wsparcie, aby praca nas wszystkich nie została zamknięta w kolejnej z szufladek. I nagle temat ruszył jak szalony! „Z nieba spadło” wiele osób, które zadeklarowały chęć pomocy. Nie trzeba było długo czekać na efekty! Tak rozpoczęła się nasza przygoda z płytą OCALENIE.

Planując prace nad płytą od początku mieliśmy jedno pragnienie, aby była to płyta-cegiełka na powstające Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, którego częścią jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice w Niepokalanowie. Będzie to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego.

Projekt realizowany jest wspólnie z o. Andrzejem Sąsiadkiem, proboszczem Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, oraz zespołem Miriam z Niepokalanowa i przyjaciółmi. Słowa i muzykę do utworów napisał franciszkanin o. Grzegorz Kwiecień. Prace nad projektem rozpoczęliśmy w czerwcu 2018.

Projekt realizowany był przez wszystkich muzyków całkowicie „pro bono”.

Fot. Fanpage zespołu MIRIAM