Płyta Tygodnia: Marcin Wargocki – Droga

Wykonawca: Marcin Wargocki
Tytuł: Droga

W sobotę, 17 lutego 2024 pojawi się wyczekiwana nowa płyta Marcina Wargockiego „Droga”. Tym razem warto przygotować się na wzruszenia i wspólną drogę ścieżkami ludzkiego serca. Będzie i radośnie i smutno. Ale jak zawsze – artysta prowadzi nas do nadziei.

“Droga” to czwarta płyta w dorobku Marcina Wargockiego. Muzyk ponownie zabiera nas do krainy łagodności prowadząc słuchaczy drogami ludzkiego życia. Czasem krętymi, a czasem prostymi. Pełnymi radości i wzruszeń oraz cierpienia i łez. Wydawcą jest Edycja św. Pawła.

„Szykując się do drogi, do jakiejś wyprawy zawsze próbuję zgłębić okolice. Poznaję co warto zobaczyć, co zwiedzić, gdzie pójść. Tak samo było w przypadku tej „Drogi”. Materiał na płycie to owoc dwóch lat przygotowań. Zgłębiania w jakie rewiry muzyczne warto pójść. To dobrze przygotowana podróż do której teraz zapraszam wszystkich.” – mówi Marcin o pracy nad płytą.

Niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym utworem jest tytułowa „Droga” którą Marcin nagrał w wyjątkowym składzie. Piosenkę nagrał wspólnie z twórcą i liderem legendarnego zespołu Stare Dobre Małżeństwo: Krzysztofem Myszkowskim. Wtórują im znani i cenieni muzycy: Wojciech Czemplik na skrzypcach, Roman Ziobro na basie i fortepianie oraz Ryszard Żarowski na gitarze.

„Kiedy śpiewam „Drogę…” wzruszam się do łez. Wraz ze łzami i każdą ich kroplą, modlę się o pomoc, ulgę i nadzieję dla tych, którym wydaje się, że to koniec. Błogosławię, na tyle ile umiem, całym sercem – chorych, zranionych, bliskich tych którzy nagle i niespodziewanie odeszli, wyśmiewanych, zdradzonych, niesłusznie oskarżanych, najuboższych, nałogowców i tych których konkretnie nie wymieniłem, ale są…” – mówi Marcin Wargocki.

Na krążku znajduje się 13 autorskich utworów utrzymanych w klimacie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Marcinowi towarzyszą muzycy znani z poprzedniej płyty „Do głębi” (2022): Bogdan Żywek (gitara), Anna Bojas (skrzypce, chórki), Katarzyna Wierzbicka (altówka) i Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa), ale na płycie mamy wielu wspaniałych gościnnych muzyków: Michał Kaczor (udu) Kwartet smyczkowy Arte, Michał Grott który robił aranżacje do dwóch utworów i zagrał w nich na basie i ukulele basowym.

Projekt okładki przygotował Krzyś Koszewski, który projektował okładki Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnau, Pod Budą czy też Mietka Szcześniaka.

Patronat honorowy nad płytą objął Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, a patronami medialnymi: Radio Fiat, Radio Jasna Góra, Radio Doxa, Radio Niepokalanów, Radio Nadzieja, Tygodnik Idziemy, Niedziela, Chrześcijańskie Granie.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪