Płyta Tygodnia: Maja Kleszcz – B.L.UES

Wykonawca: Maja Kleszcz
Tytuł: B.L.UES

Płyta „B.L.UES” Mai Kleszcz to rocznicowy album wypełniony w całości tekstami Bogdana Loebla, literata, prozaika, poety, a dla wielu przede wszystkim autora piosenek i bluesów na których wychowały się kolejne pokolenia odbiorców. Artysta w 2022 roku obchodzi 90–lecie swoich urodzin.
– Któż nie zna tych kamieni milowych polskiej piosenki, które wyszły spod jego pióra z muzyką Tadeusza Nalepy? Dziś mierzę się z nimi, próbując odczytać z perspektywy kobiety te wszystkie sensy i znaczenia, które zawarł w swych utworach twórczy duet Loebl-Nalepa – wskazuje wokalistka.

Na płycie usłyszymy nowe interpretacje kultowych już utworów skomponowanych przez Tadeusza Nalepę, a także nowe aranżacje piosenek napisanych specjalnie dla wokalistki, do których muzykę stworzył Wojciech Krzak.
– Mam to szczęście, że na samym początku mojej samodzielnej drogi artystycznej spotkałam Pana Bogdana, a on obdarowywał mnie tekstami, których jakość, głębia i sens spowodowały, że zajęłam się śpiewaniem małych form muzycznych zwanych „piosenkami”. Ta płyta jest wyrazem wdzięczności i celebracją jego twórczości. Jest to również podsumowaniem artystycznej i życiowej drogi, którą od ponad 20 lat idziemy wspólnie z Wojtkiem Krzakiem. I to właśnie Wojtek jest autorem muzyki do wszystkich tekstów, które napisał dla mnie Pan Bogdan – dodaje.

Premiera koncertowa materiału, nagranego na płycie „B.L.UES” miała miejsce podczas 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Tracklista:

1. Rzeka dzieciństwa
2. Wilcze kły
3. Kiedy byłem małym chłopcem
4. Nocą jesteśmy głodni
5. Sny kolorowe
6. Nasza miłość ma skrzydła
7. Anno
8. Zanim wstanie miasto
9. Oni zaraz przyjdą tu
10. Mocno trzymaj mnie
11. Liście zabrał wiatr
12. Zabrakło łez
13. Modlitwa