Płyta tygodnia: Kasia Kiklewicz – Poza Tobą

Wykonawca: Kasia Kiklewicz
Tytuł: Poza Tobą

„Poza Tobą” to debiutancka płyta młodej wokalistki oraz autorki muzyki i tekstów – Kasi Kiklewicz. Wszystkie poruszone w utworach tematy: od codzienności, ludzkiej miłości, słabości i grzechu, przez tęsknotę za Bogiem, Jego łaskę, zbawienie i ufność, aż po spełnienie tylko w Nim – zawierają się w szczególnie bliskim Kasi Psalmie 16, z modlitwy Dawida: „Nie ma dla mnie dobra poza Tobą”, z którego zaczerpnięto tytuł płyty.
– Bóg jest centrum naszego szczęścia i tego, co jest dla nas dobre. Kiedy trwamy w Jego obecności i chodzimy Jego drogami, odnajdujemy cel i sens naszego życia. Kiedy oddalamy się od Niego, sami na tym tracimy. Przecież to nie jest tak, że robimy przyjemność Bogu, kiedy jesteśmy z Nim. Raczej odwrotnie – kiedy odłączamy się od Niego, pozbawiamy samych siebie źródła dobra i szczęścia – tłumaczy artystka.
Stylistyka materiału na krążku to synteza takich gatunków jak jazz, pop czy folk – to zarówno energiczny groove, jak i liryczne ballady, chwytliwe refreny, oraz improwizacyjne części instrumentalne.

Kasia Kiklewicz – wokalistka, autorka muzyki i tekstów, a także dyrygentka i pianistka. Oprócz pisania i wykonywania własnych kompozycji Kasia od lat związana jest z muzyką gospel jako dyrygentka i solistka. Obecnie prowadzi chór gospel UnderGrace przy Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.

Dzięki muzycznym zamiłowaniom rodziców w wieku 5 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie, który do dzisiaj jest jej ukochanym instrumentem. Mając 13 lat po raz pierwszy wzięła udział w weekendowych warsztatach gospel. Ekspresyjna, płynąca z głębokiej wiary muzyka wywarła na niej tak ogromne wrażenie, że w wieku 16 lat założyła swój pierwszy chór gospel. Przez kolejne trzy lata współpracowała z olsztyńskim chórem gospel „Wniebogłosy”, biorąc udział w licznych koncertach, najpierw jako chórzystka, później również jako dyrygentka i solistka.

W 2015 roku podjęła studia magisterskie w specjalności dyrygentura chóralna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz równolegle studia na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w specjalności wokalistyka jazzowa.

Tracklista:
1. Odwróć moje oczy
2. Twój ogród
3. Wystarczy mi Twej łaski
4. Z głębokości
5. Za mnie
6. Sola gratia
7. Niewyspana miłość
8. Poza Tobą
9. Tobie ufam
10. Oczekiwanie