Płyta Tygodnia: Kasia Cerekwicka – Pod skórą

Wykonawca: Kasia Cerekwicka

Tytuł: Pod skórą  

Po pięciu latach przerwy Kasia Cerekwicka wydała kolejny album w swojej karierze. Dla artystki płyta „Pod skórą” stanowi bardzo ważny punkt w dyskografii, bo jak podkreśla, jest to jej w pełni autorska, przemyślana od a do z wypowiedź artystyczna.  

Można powiedzieć, że jest to podsumowanie mojego procesu dojrzewania. Cieszę się, że wreszcie jestem świadoma wielu spraw, dzięki którym żyje mi się lżej, że patrzę bardzo świadomie na to co dzieje się dookoła i we mnie samej. Cieszę się, że udało mi się zrzucić bagaż nie zawsze pozytywnych doświadczeń i znaleźć w momencie swojego życia, w którym odczuwam względny spokój. Już nie muszę za niczym i nikim gonić. Już nic nie muszę, jedynie mogę! – tak wokalistka podsumowuje prace nad albumem.

11 piosenek składających się na płytę to efekt długich poszukiwań kompozycji, które niosą aktualne myśli Kasi (autorki tekstów) na tym albumie. Monika Borzym, Mariusz Obijalski, Leszek Biolik, Kuba Galiński, Katarzyna Piszek – to kompozytorzy, którzy zgodzili się napisać utwory dla Kasi.

Roli producenta muzycznego płyty podjął się Marcin Bors.

Przez ostanie lata Kasia Cerwkwicka przede wszystkim poświęcała się swojej drugiej pasji, jaką jest psychologia. Została absolwentką psychologii klinicznej na SWPS w Warszawie. W jej dorobku naukowym znajdują się również podyplomowe studia w dziedzinie psychotraumatologii. Studiowała również politykę społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.

Tracklista:

1. Nigdy
2. Na cztery ręce
3. Na próżno
4. Lody
5. Pod skórą
6. W pogoni za szczęściem
7. Zostawmy wszystko
8. Gdzie kończy się noc
9. Nic nie znaczą już
10. Złudzenia
11. Powód