Płyta Tygodnia: Grzane Wino – Po tamtej stronie gór

Wykonawca: Grzane Wino
Tytuł: Po tamtej stronie gór

Grzane Wino to zespół, który tworzy muzykę akustyczną z gatunku piosenki literackiej, śpiewanej poezji czy jak niektórzy mówią ballady folkowej (tzw. Krainy Łagodności). Chętnie wykracza poza rejony spokojnego nurtu, ukazując swoją wirtuozerię w zagrywkach irlandzkich oraz improwizacji na scenie.

Najnowsza płyta „Po tamtej stronie gór” ujrzała światło dzienne. Grzane Wino, podczas premiery, kolejny raz wypełniło salę Politechniki Rzeszowskiej, na której znalazło się tym razem blisko 0,5 tys. fanów.
Płyta „Po tamtej stronie gór” jest pokazaniem wędrówki człowieka, czasem samotnego, a czasem wędrującego z kimś, stąpającego po kamienistej życiowej drodze w dążeniu do krainy wiecznego spokoju i radości, pośród tego co najbardziej kochał za życia. Tematycznie jest to taki powrót do korzeni zespołu, ponieważ jest tam sporo tekstów inspirowanych górami.

Znana ze współpracy z zespołem poetka – Bożena Spryńska, użyczyła zespołowi tym razem 15 wierszy o różnej tematyce, wpisujących się idealnie w to co proponuje grupa, już od przeszło 7 lat. Nowością będzie na pewno to, że Grzane Wino sięgnęło również po wiersze innych poetów. I tak na płycie znalazły się piosenki do słów krakowskiego poety Adama Ziemianina, współpracującego m.in. z zespołem Stare Dobre Małżeństwo oraz U Studni.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪