PŁYTA TYGODNIA: Gregory Porter – Nat King Cole & Me

Płyta Tygodnia 03/2018 (15 – 21 stycznia):

Wykonawca: Gregory Porter
Tytuł: Nat King Cole & Me

Premiera: 27 października 2017 r.

Sensacja soul jazzu – Gregory Porter prezentuje album „Nat King Cole & Me”! Płyta jest osobistym hołdem złożonym twórczości wielkiego Nat King Cole’a, który obudził w małym Gregorym Porterze miłość do muzyki. – Powrót do moich korzeni był dla mnie najbardziej naturalnym ruchem. Te korzenie to moja matka, muzyka gospel i Nat King Cole – wyjaśnia Porter.

„Nat King Cole & Me” to pierwszy album artysty nagrany z pełną orkiestrą pod dyrekcją Vince’a Mendozy. Płyta została nagrana w londyńskich AIR Studios i zawiera 12 ulubionych przez Portera nagrań z repertuaru Cole’a, w tym „Smile”, „L-O-V-E” oraz „Nature Boy”. Na wydawnictwie znalazła się również inspirowana twórczością Cole’a, oryginalna kompozycja Portera – „When Love Was King”, która pierwotnie pojawiła się na obsypanym nagrodami Grammy albumie „Liquid Spirit”.

Mój ojciec nie był obecny w moim życiu, a słowa piosenek Nata były jak życiowe lekcje, słowa mądrości i ojcowskiej rady jakiej potrzebowałem – wyjaśnia źródła swojej inspiracji Gregory Porter. Miłość do twórczości Cole’a zaowocowała nawet pół-autobiograficznym musicalem „Nat King Cole & Me”, którego premiera odbyła się w 2004 r. – Był jedyny w swoim rodzaju. Pozostawił tak wspaniałą muzykę, że zwyczajnie nie można się nią nie inspirować – podsumowuje swoją fascynację Colem Porter.

TRACKLISTA:
01. Mona Lisa
02. Smile
03. Nature Boy
04. L-O-V-E
05. Quizas, Quizas, Quizas
06. Miss Otis Regrets
07. Pick Yourself Up
08. When Love Was King (arrangement of an original Gregory Porter composition from Liquid Spirit)
09. The Lonely One
10. Ballerina
11. I Wonder Who My Daddy Is
12. The Christmas Song