PŁYTA TYGODNIA: Good God – On jest

Płyta Tygodnia 14/2018 (02 – 08 kwietnia):

Wykonawca: Good God
Tytuł: On Jest

Szukasz nowych natchnień muzycznych? Muzyki, która porusza serce, ale także i ciało? To dobrze! Bo Good God to właśnie taki zespół. Tworzą go kapłani oraz osoby świeckie. Gramy nietypową na pierwszy rzut oka muzykę, czyli chrześcijańskie reggae.

Wydaje Ci się to dziwne? Posłuchaj, a przekonasz się, że w tym naprawdę jest moc. Nasze utwory to muzyka dla każdego – znajdziesz tam piosenki zatopione typowo w gatunku reggae oraz utwory modlitewne, które powstawały podczas różnych rekolekcji i modlitw.

Widzimy, że Pan Bóg idzie przed nami i konkretnie prowadzi nas w rozwoju i ewangelizacji, dlatego chcemy głosić naszą muzyką, że On jest i przemienia życie człowieka.

ks. Paweł Gołofit – lider zespołu Good God


Płyta pt. „On jest” zawiera jedenaście utworów, z których większość zamyka się w gatunku reggae. Znajdziemy tu utwory rootsowe, czy też dubowe oraz ciekawe połączenia takie jak reggae z hip-hopem, jazzem czy też rockiem.

Zespół mając na uwadze szerokie grono odbiorców, dodał także kilka utworów modlitewnych, które powstawały podczas rekolekcji czy też adoracji. Są to głębokie pieśni, wprowadzające w nastrój uwielbienia. Do współpracy przy nagraniu płyty zostali zaproszeni raper Kolah oraz ks. Krzysztof Kralka SAC.

Całość to ciekawe połączenie, które sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – fani reggae wejdą w klimatyczne rootsowe numery, a ci, którzy w muzyce chrześcijańskiej szukają pokoju i umocnienia w Bogu, poprzez głębokie teksty utworów, będą mogli doświadczyć miłości Pana Boga.

Good God to zespół reggae, wykonujący autorskie kompozycje. Formacja powstała w 2011 roku w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Początkowo zespół tworzyli instrumentaliści: ks. Paweł Gołofit (wokal i gitara elektryczna), ks. Adrian Komorowski (instrumenty klawiszowe), Dawid Gołąb (gitara basowa), ks. Michał Kłysz (saksofon) i Franciszek Wróbel (perkusja). Z czasem zespół zasilił także 3-osobowy chórek żeński: Angelika Jędrzejowska, Agnieszka Zarębska oraz Aleksandra Pękala, co nadało zespołowi nową jakość.