Płyta Tygodnia: Bruce Springsteen – Best of

Płyta Tygodnia 18/2024 ( 29 kwietnia – 5 maja )

Wykonawca: Bruce Springsteen
Tytuł: Best of

Właśnie ukazała się kompilacja 18-tu największych przebojów Bruce’a Springsteena na płycie CD i dwóch winylach w trzech wersjach kolorystycznych. Dodatkowo na platformach streamingowych na fanów artysty czeka rozszerzona edycja albumu „Best of Bruce Springsteen”, która zawiera 31 utworów. A to wszystko z okazji 50 lat na scenie.

Wśród osiemnastu utworów znajdują się single pochodzącego z początków kariery i pierwszego albumu „Greetings from Asbury Park, NJ”, aż do wydanego w 2020 roku krążka „Letters To You”. Na fanów czekają ulubione kompozycje jak „Growin’ Up”, najważniejsze elementy występów Springsteena na żywo „Dancing In The Dark” i „The Rising”, aż po przeboje „Born To Run” oraz „Hungry Heart”. Wszystkie te utwory zebrane są na jednym wydawnictwie po raz pierwszy. Za zdjęcie okładkowe odpowiedzialny był Eric Meola, a powstało ono podczas sesji nagraniowych do albumu „Born To Run”.

„Best of Bruce Springsteen” idealnie podsumowuje dorobek muzyczny Springsteena, który zagwarantował mu wiele nagród i wyróżnień takich jak 20 statuetek Grammy, 2 Złote Globy, nagrodę Tony, Prezydencki Medal Wolności, nagrodę Kennedy Center Honor oraz wpis do Rock and Roll of Fame i Songwriters Hall of Fame. Bruce Springsteen w ciągu 50 lat stał się jednym z najpopularniejszych artystów na świecie, sprzedał ponad 140 milionów płyt na całym świecie, w tym 70 milionów w Stanach Zjednoczonych. Został pierwszym artystą w historii, którego album znalazł się w pierwszej piątce w każdej z sześciu dekad. Jest również jednym z zaledwie czterech muzyków, którzy od 1980 roku sprzedali ponad 20 milionów biletów na swoje koncerty, w tym najbardziej dochodowe trasy koncertowe w latach 2012 i 2016.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪