Płock: Młodzi literaci nagrodzeni

Podczas XXIII Biesiady Literackiej siedemnastu uczniów szkół ponadpodstawowych z miasta Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego zaprezentowało swoje literackie propozycje.

Organizowana od wielu lat biesiada to przegląd twórczości literackiej uczniów szkół ponadpodstawowych o wieloletnich tradycjach. Konkurs pobudza aktywność twórczą młodzieży, umożliwia uczestnikom zaprezentowanie własnej twórczości oraz inspiruje do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych.

Zwycięzcy

I miejsce oraz tytuł Mistrza Biesiady Literackiej otrzymała Julia Mustwiłło z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku (nauczyciel – Renata Kutyło-Utzig). II miejsce wywalczyła Justyna Żmijewska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku (nauczyciel – Ewa Żmudzin-Sulińska), natomiast III miejsce uzyskała Magdalena Filińska z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (nauczyciel – Arletta Komorowska). Jury zdecydowało również o przyznaniu trzech wyróżnień, które otrzymali: Zuzanna Cichecka z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku (nauczyciel – Ewa Żmudzin-Sulińska), Kacper Gruza z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku (nauczyciel – Anna Jeziórska), Karolina Lisiecka z Liceum Ogólnokształcące im. majora Henryka Sucharskiego w Sierpcu (nauczyciel – Joanna Kloc).

Pozostali uczestnicy tegorocznej Biesiady odebrali z rąk Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej Agnieszki Olczyk-Twardy pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki za udział.

XXIII Biesiadę Literacką zorganizowała przez Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, współorganizatorem był Zespół Szkół Nr 3 w Płocku. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Samorząd Województwa Mazowieckiego