Piosenka Tygodnia: Weronika Korthals – Dzieci

Wykonawca: Weronika Korthals 

Tytuł: Dzieci  

W październiku mijają dokładnie 42 lata odkąd zgromadzeni na placu św. Piotra w Watykanie usłyszeli „Habemus Papam”, po czym na balkonie ukazał się Jan Paweł II. 

Dziś doskonale pamiętany z czasów, kiedy nosił już białą sutannę, jednak w roku obchodów jego setnych urodzin, Weronika Korthals pragnie przybliżyć słuchaczom postać Karola Wojtyły mniej znanego – poety.

Z kolejną rocznicą wyboru Karola Wojtyły na najwyższy urząd w kościele katolickim zbiega się premiera teledysku artystki do piosenki pt. „Dzieci”. Utwór pochodzi z płyty „Więcej wierzyć”.

Materiał zrealizował Tadeusz Korthals w XVIII-wiecznej cegielni w Rzucewie. 

Weronika Korthals – piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka pochodząca z Połczyna k. Pucka. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna oraz wokalistyka jazzowa). Występowała m.in. na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, w Sopocie, w musicalu „Metro” oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. Współpracowała z takimi artystami jak: Stanisław Soyka, Skaldowie czy Maryla Rodowicz. Autorka muzyki w projekcie ZoZi – piosenki edukacyjne dla dzieci. Ma na swoim koncie solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku, a także płytę „On” z wierszami ks. Jana Twardowskiego. W roku 2020 ukazał się album „Więcej wierzyć” z wierszami Karola Wojtyły.