Piosenka Tygodnia: WAPM 2022 – Jesteś blisko

Wykonawca: WAPM 2022
Tytuł: Jesteś blisko

5 sierpnia, już po raz 42., do Matki Bożej Częstochowskiej wyruszą pątnicy Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej. W tym roku pielgrzymka przebiega pod hasłem „Syn Was wyzwoli”.

Zapisy online trwają od 1 lipca przez stronę www.wapm.waw.pl.

Tegorocznymi patronami pielgrzymowania są św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Karol de Foucauld oraz bł. Paulina Maria Jaricot. Wszyscy Oni w ścisły sposób złączeni są z działalnością misyjną Kościoła, z szerzeniem Ewangelii po krańce Ziemi. Wyróżniali się także wielką czcią do Matki Bożej Niepokalanej.

Napisana dla Grupy Czarnej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej autorska piosenka „Jesteś blisko” powstała na kilka dni przed wybuchem wojny na Ukrainie.

„Kiedy było więcej światła” – napisała na swoim Facebooku autorka tekstu i muzyki, Maria Druch. Kim jest twórczyni pielgrzymkowej piosenki, stworzonej specjalnie dla jezuickiej grupy? To bezhabitowa siostra ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów, która na koncie ma już m.in. autorską płytę z refleksyjnymi utworami o aniołach. Pielgrzymkowy utwór śpiewa wraz z Marcinem Bielińskim – „bratem z Grupy Szarej” – jak go opisuje w facebookowym wpisie.