Piosenka Tygodnia: Siewcy Lednicy – Na krańce świata

Wykonawca: Siewcy Lednicy
Tytuł: Na krańce świata

Po dwuletniej przerwie, młodzi spotkają się na Polach Lednickich w sobotę, 4 czerwca. Hasłem tegorocznego spotkania, które poprowadzi dominikanin o.Tomasz Nowak będą słowa „Na krańce świata”.

– Za tymi słowami kryje się pragnienie Pana Jezusa, który posłał swoich uczniów do głoszenia Ewangelii. Widzimy, z jakim rozmachem realizował to wezwanie św. Paweł i wielu innych chcących żyć na wzór Apostołów. Wiemy, że te słowa dotyczą także każdej i każdego z Was. Niech pomogą nam, również dziś, na nowo wybrać Chrystusa i umocnić się w wierze – napisali organizatorzy spotkania.
Już po raz dwudziesty szósty Chrystus zwołuje nas do źródeł chrzcielnych Polski. Symbolem tegorocznego Spotkania Młodych LEDNICA 2000 jest różaniec z lednickim krzyżem i rybką.

– Różaniec zawsze uważany był jako droga. Jeżeli mamy pójść na krańce świata, to czytamy w Ewangelii, że nie zabieramy ani trzosa, ani laski. Warto zabrać nie tylko to, co nas karmi fizycznie, ale też duchowo. I zawsze różaniec był takim symbolem, i konkretnym narzędziem do tego, by tej drogi się trzymać. Razem z Maryją, bo ona pokazuje nam na Chrystusa, jak nikt inny – wskazuje o.Tomasz Nowak OP.