Piosenka Tygodnia: Monika Giergiel – Moc w słabości

Wykonawca: Monika Giergiel 

Tytuł: Moc w słabości

To, co niemocne jest, mocnym niech stanie się. Siła w słabości jest…”  powtarza w swoim pierwszym singlu Monika Giergiel. Utwór jest zaproszeniem do wsłuchania się w siebie. Niesie nadzieję i przypomina o  tym, że to co wartościowe często rodzi się w bólu.

Premiera debiutanckiego krążka miała miejsce 13 października 2019 r. Znajdują się na nim cztery utwory będące zapowiedzią płyty długogrającej.  

Zarówno teksty, jak i muzyka są autorstwa Moniki. Autorami aranżacji są pianista Grzegorz Sykulski oraz perkusista – Łukasz Giergiel – prywatnie mąż artystki. W nagraniach udział wzięli także Staszek Srzednicki na gitarze basowej oraz Tomasz Robacki na gitarach. 

Monika Giergiel – pochodząca z Sieradza wokalistka, pedagog, autorka tekstów i kompozytorka, od ponad 10 lat mieszkająca i tworząca w Krakowie. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Związana ze środowiskiem gospel, obecnie zaangażowana m.in. w działalność krakowskich formacji Soul’n’voices i DeocentriCity. Jako pedagog przekazuje swoją wiedzę i muzyczne doświadczenie przyszłym wokalistom, a jako autorka tekstów i piosenek zaraża odbiorców wrażliwością i stara się zwracać uwagę na to, co w życiu naprawdę ważne. Od maja 2018 roku tworzy autorski
projekt muzyczny zainspirowany codziennymi zmaganiami i poszukiwaniami odpowiedzi na pytania dotyczące wiary, ufności, przemijania i swojego miejsca w życiu.  Projekt  łączy w sobie elementy rocka, popu, jazzu, wzbogacony o elektroniczne brzmienia i kojące melodie.
Niebawem w sieci i na kanałach społecznościowych wokalistki pojawią się kolejne utwory promujące krążek „Moc w słabości”.