Piosenka Tygodnia: Maria Bober – Miłosierny Pan

Wykonawca: Maria Bober

Tytuł: Miłosierny Pan

5 października, w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jej postać nierozerwalnie łączy się kultem Bożego Miłosierdzia, sam bowiem Bóg wybrał ją jako swoje narzędzie do rozgłaszania Jego czci. Ustanowił ją swoim głosem.  

W dzień narodzin dla Nieba Apostołki Bożego Miłosierdzia, na antenie Radia Niepokalanów Maria Bober prezentuje utwór „Miłosierny Pan”, dzieląc się świadectwem wiary.

Maria Bober jest pielęgniarką, która odkryła swój talent muzyczny już wiele lat temu. Z muzykiem Mario Szabanem nagrała płytę „Uwierzyć w los”. Kolejną płytą była „Lilia” z utworami napisanymi przez wokalistkę, a następnie „Kolędy sercem śpiewane”, które nagrała z japońską pianistką Kayo Nishimizu. 

Na początku tego roku przyszła poważna choroba i pytanie: „Czy ja jeszcze dla Ciebie, Panie Boże, zaśpiewam?” – wspomina Maria Bober. – Kiedy wracałam do zdrowia, wracała radość życia i miałam sporo przemyśleń. Tydzień przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego chodziłam po mieszkaniu, patrzyłam na obraz Jezusa Miłosiernego i nieco zadziornie powiedziałam Mu: „A teraz, chciałabym, Panie Jezu, żebyś mnie wysłuchał. Chciałabym zaśpiewać na Twoją chwałę i ten utwór ma być taki, żeby unieść Ciebie, ale także i mnie. W ciągu kilku minut przyszedł do mnie ten tekst – wspomina.

W tym tygodniu na Błękitnej Fali, Maria Bober dzieli się z nami swoim talentem, chwaląc Pana Boga i przypominając jakim miłosierdziem jesteśmy codziennie obdarzani.