Piosenka Tygodnia: Kabaret OT.TO – Walentynki

Wykonawca: Kabaret OT.TO
Tytuł: Walentynki

Kabaret OT.TO przypomina o tradycyjnych Walentynkach, a przy okazji sięga do tradycji zespołu i prezentuje nową wersję własnej piosenki sprzed trzydziestu lat.

Żyjący w Rzymie w III wieku ery Walenty z Terni – zanim został świętym i patronem zakochanych – był lekarzem i duchownym. Według legendy zginął, rzecz jasna, z powodu miłości, pod wpływem której jego ukochana odzyskała wzrok, a cud ten był nie w smak cesarzowi Klaudiuszowi II Gockiemu. Pożegnalny list do pani swojego serca Walenty podpisał słowami znanymi dziś każdemu zakochanemu: „Od Twojego Walentego”.

Anglosaski zwyczaj obchodzenia Walentynek dotarł do nas na początku lat 90. ubiegłego wieku, nadając wolnej Polsce jeszcze więcej kolorów po szarych dekadach komunizmu. Kabaret OT.TO nie przeoczył, że Polscy mają nowe święto i podarował im wtedy piosenkę na tę miłą okoliczność. Trzydzieści lat później – po drobnym liftingu – „Walentynki” ciągle nadają się na prezent: wystarczy ukochanej osobie wysłać link do internetowego serwisu muzycznego.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪