Piosenka Tygodnia: Igor Herbut – Jasny

Wykonawca: Igor Herbut

Tytuł: Jasny

„Jasny” to pierwszy utwór zapowiadający solowy album Igora Herbuta.

Jest on zwieńczeniem solowej trasy i jednoczesnym otwarciem się na nowy rozdział w życiu artystycznym i prywatnym Artysty. Nie jest bowiem tajemnicą, że latem tego roku Igor został ojcem. I to właśnie to przeżycie stanowiło główną inspirację do powstania utworu.

– W lipcu urodził się mój syn. Ma na imię Kai. Rozjaśnił moje życie. O tym śpiewam. O tym chciałbym opowiedzieć. Moje życie stało się lepsze. Chciałbym teraz, za pośrednictwem muzyki, przekazać innym choć trochę tej miłości, którą otrzymałem. Bo ja tylko to potrafię. Tylko pisać i śpiewać – mówi Igor Herbut.

Po siedmiu latach pracy z zespołem LemON, nominacjach do Fryderyków, wielu złotych i platynowych płytach, na początku tego roku Igor wyruszył w solową trasę, w czasie której wystąpił na scenie sam, akompaniując sobie na pianinie. Bilety na koncerty wyprzedały się w kilkanaście minut, a Igor dał się poznać publiczności z zupełnie nieznanej strony.

Obraz do utworu “Jasny” wyreżyserowała Kalina Alabrudzińska, której filmy były prezentowane i wyróżniane na wielu festiwalach, m.in.: w Gdyni, Cannes czy San Sebastian.