Piosenka Tygodnia: Gospel Sound – Kiedy śpiewam

Wykonawca: Gospel Sound
Tytuł: Kiedy śpiewam

GOSPEL SOUND to chrześcijański chór z Katowic założony w 2011 roku przez Jolantę Mitko, która dyryguje grupą do dziś. Chór zgromadził w swoim repertuarze utwory stanowiące korzenie gatunku gospel i negro spirituals, w tym utwory a cappella, oraz współczesne utwory gospel wykonywane w języku polskim i angielskim.
Członkowie chóru wierzą, że to Bóg powołał ich zespół do życia i prowadzi od samego początku. Przez swoją muzykę pragną przybliżać do Boga swoich słuchaczy.

W 2019 roku chór wypuścił pierwszy singiel – „Więcej”, którego jeden z wersów brzmi „Chcę działać zamiast marzyć”. Zgodnie z tą myślą Gospel Sound pokazał już światu kilka klipów własnej produkcji do kolejnych singli: „Rozpoznaj mnie”, „Uspokoiłeś”, „Bez Ciebie tonę” i pierwszy fabularny „Obietnice”.

– „Kiedy śpiewam” to nastrojowy, spokojny utwór, którego treść wynika z osobistych przeżyć jego autorki a zarazem solistki Ewy Hadamik. Pozwala  przenieść się w bardziej duchowy wymiar i umożliwia osobiste zaangażowanie słuchacza. Muzykę do tekstu skomponowała współpracująca z zespołem Gabi Kapczuk. Na instrumentach klawiszowych towarzyszy pianistka chóru Joanna Piszczelok – tłumaczą twórcy.