Pierwsza biografia polskiego Charbela. Historia Wenantego Katarzyńca – przyjaciela Maksymiliana Kolbego

Nowa książka Tomasz Terlikowskiego. Historia przyjaciela Maksymiliana Kolbego!

Wenanty Katarzyniec – Sługa Boży, wielki orędownik, słynący z licznych cudów, jakie dokonały się za jego sprawą. Jego historię opisał Tomasz Terlikowski w nowej książce „Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel”.

Wenanty był nie tylko intelektualistą, lecz także znakomitym kaznodzieją oraz organizatorem. To on pomógł Maksymilianowi Kolbemu zbudować media katolickie w Polsce, pomagając mu w kwestiach materialnych. Po śmierci zasłynął z licznych cudów, których świadkiem był sam Maksymilian. Często jeździł do Kalwarii Pacławskiej, by powierzać swoje problemy Wenantemu, a ten rozwiązywał niemal wszystkie z nich!

Tomasz Terlikowski z pasją opisuje losy zakonnika, przedstawiając także świadectwa uzdrowień, jakie dokonały się za sprawą Katarzyńca. Pomagał on – i pomaga nadal – nie tylko zresztą w kłopotach zdrowotnych, lecz również finansowych. Przekonała się o tym m.in. popularna aktorka, Dominika Figurska, która nie ma wątpliwości – to właśnie modlitwa za wstawiennictwem Wenantego, pozwoliła jej zdobyć środki na zakup większego samochodu dla siedmioosobowej rodziny.

Wenanty zmarł w opinii świętości. Jego losy nierozerwalnie związane były z posługą w zakonie franciszkańskim oraz z Maksymilianem Kolbem, który po jego przedwczesnej śmierci okrzyknął Katarzyńca patronem najpopularniejszego katolickiego pisma – „Rycerza Niepokalanej”. Autor biografii Wenantego nie ma wątpliwości – jest on jak św. Szarbel: tak samo skuteczny i pomocny nawet w najbardziej nawet przyziemnych sprawach.

Książka „Wenanty Katarzyniec. Polski Szarbel” ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit, pod patronatem medialnym Radia Niepokalanów.


Przeczytaj także:
Biografia św. Maksymiliana Tomasza Terlikowskiego już w księgarniach!