ODWOŁANE Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka

Poniżej komunikat o odwołaniu pielgrzymki:

Z powodu coraz bardziej realnego zagrożenia, jakim stał się koronawirus, z przykrością informujemy, że w duchu poczucia odpowiedzialności odwołujemy Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę. Nasze coroczne spotkanie miało się odbyć, tradycyjnie, w sobotę poprzedzającą Dzień Świętości Życia, czyli 21 marca.Sytuacja społeczna staje się coraz bardziej napięta. Naszym obowiązkiem jest dostosowanie się do wszelkich wymogów sanitarnych, aby nikogo nie narazić na niebezpieczeństwo. Równocześnie obserwujemy, że w obliczu pandemii koronawirusa środowiska, które zwykle głośno wołają o legalne mordowanie dzieci w łonach matek, teraz solidaryzują się w walce o ocalenie zdrowia i życia obywateli przed nowym zagrożeniem. Pokazuje to, że pierwszym pragnieniem i wyborem człowieka jest zawsze życie! Życie, a nie śmierć!Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się spotkać na Jasnej Górze. Tymczasem zachęcamy do modlitwy w naszych rodzinach i parafiach w intencjach, które co roku zawozimy do Matki Bożej Częstochowskiej. Odmawiajmy Różaniec w naszych rodzinach, zapraszając do modlitwy nasze dzieci, wnuki i przyjaciół.Prośmy, aby wszystkie dzieci rozwijające się pod sercami matek, zostały przyjęte z miłością przez swoich rodziców. Prośmy o mądrość i ufność dla każdej mamy oczekującej narodzin jej dziecka, aby zobaczyła w nim dar – bezcenny, choć być może nieoczekiwany.Prośmy o odwagę dla każdego taty nienarodzonego dziecka, aby od pierwszych chwil jego życia był jego największym obrońcą.Prośmy o męstwo dla lekarzy, pielęgniarek i położnych, aby zawsze wykorzystywali swoją wiedzę dla ratowania ludzkiego życia.

Wojciech Zięba
prezes zarządu

Zapraszamy do udziału w 40. Pielgrzymce Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 21 marca 2020 r. pod hasłem: “Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków”.

Podczas spotkania w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze obrońcy życia chcą podziękować za miniony rok oraz modlić się o światło Ducha Świętego i odwagę dla parlamentarzystów w uchwaleniu prawa chroniącego każde ludzkie życie bez wyjątków.
Tradycyjnie podczas pielgrzymki będzie można wysłuchać wykładów czołowych działaczy pro-life, specjalistów oraz świadectw. Poniżej załączam szczegółowy plan, informację prasową oraz plakat pielgrzymki.
Więcej informacji na stronie http://www.pielgrzymka.pro-life.pl