Październik: Różańcowe propozycje dla każdego

Rozpoczął się październik – miesiąc tradycyjnie poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Niektórzy odmawiają różaniec przez cały rok, inni chwytają za niego dopiero 1 października. Jeszcze inni nawet w tym szczególnym miesiącu nie mogą znaleźć motywacji, by powtarzać „Zdrowaś Maryjo”. Każdemu więc z pewnością przyda się nasza garść różańcowych inspiracji. Wyszukaliśmy najpiękniejsze audycje i teksty dotyczące modlitwy różańcowej, które pojawiły się w Radiu Niepokalanów. Zobaczcie!

  1. LEKTURA DUCHOWA: Różaniec z Wenantym Katarzyńcem

Tomasz P. Terlikowski zebrał najpiękniejsze i nieznane dotąd szerzej refleksje o. Wenantego Katarzyńca na temat Matki Bożej, Jej roli we współczesnym świecie oraz życiu każdego z nas.

2. FILM: Siła Różańca

Niezwykły film, w którym sens i cel modlitwy różańcowej pomogą nam odkrywać Wincenty Łaszewski, o. Stanisław Przepierski OP, br. Grzegorz Filipiuk OFMCap oraz Grzegorz Kasjaniuk – znawcy tematyki różańcowej i świadkowie mocy tej modlitwy.

3. POSŁUCHAJ: Wielka Pokuta i Różaniec do granic

Pamiętacie jeszcze największą i najpotężniejszą modlitwę różańcową w Polsce, jaką był z pewnością „Różaniec do granic”. Rozmowa z organizatorami tego wydarzenia ukazuje wielkie cuda, jakie działy się wtedy w naszej Ojczyźnie.

4. POSŁUCHAJ: Różaniec ratunkiem dla świata

Na czasy niepokoju i zamętu Maryja przynosi nam ratunek. „Módlcie się na różańcu” – prosi w Fatimie, Lourdes, La Salette czy polskim Gietrzwałdzie. Obiecuje, że ta modlitwa może wszystko. Rozważania różańcowe ks. Dominika Chmielewskiego z pewnością uczynią naszą modlitwę jeszcze piękniejszą.

5. FILM: Teraz i w godzinę śmierci

Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów spowodowała upadek Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion białych różańców przywróci pokój na Ukrainie? Film „Teraz i w godzinę śmierci” to wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi.

6. 7 października – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej

Odkryj skąd wzięło się to święto i dowiedz się, jak dzięki modlitwie różańcowej chrześcijanie pokonali Turków pod Lepanto.

8. POSŁUCHAJ: Wszystko o Różańcu, który może wszystko

Odsłuchaj odcinek audycji „MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe” poświęcony książce Wincentego Łaszewskiego „Wszystko o Różańcu, który może wszystko”. Nawet niezdecydowanych przekona do zaprzyjaźnienia się z różańcem.