Patronat Narodowy dla Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie!

Uroczystość Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – „Gwiazdy Niepokalanej” została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Uroczyste otwarcie Centrum odbędzie się 1 września br. w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad inicjatywą utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. W piśmie przekazanym z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na ręce Ojca Wiesława Pyzio OFMConv., Prowincjała Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie) czytamy, że „Patronat Narodowy został ustanowiony przez Prezydenta RP nad projektami, które wpisują się w rocznicowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości i służą godnemu upamiętnieniu oraz upowszechnieniu patriotycznych postaw, dokonań i aspiracji Polaków.”

– „Patronat Narodowy jest dla nas dopełnieniem i uhonorowaniem dzieła utworzenia tego niezwykłego miejsca na mapie Polski. Pragniemy, aby poprzez adorację Chrystusa Eucharystycznego, dar pokoju płynął  z Niepokalanowa – Światowego Centrum Modlitwy o pokój, na cały świat. Aby żaden naród nie doświadczył już wojny czy utraty Ojczyzny.” – mówi o. Andrzej Sąsiadek OFMConv proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie.

Inspiracją do wyboru Niepokalanowa na Światowe Centrum Modlitwy o Pokój była postać jego założyciela, św. Maksymiliana Marii Kolbego, więźnia obozu w Auschwitz, który oddał życie za ojca rodziny. Data inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie także nie jest przypadkowa. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej jest nawiązaniem do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju.

Patronat na inicjatywą utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie objęli także:  Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski,  Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, Ojciec Wiesław Pyzio, Prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz Ojciec Grzegorz Maria Szymanik, Gwardian Klasztoru w Niepokalanowie.

Więcej informacji na temat uroczystości inauguracji na stronie www.kaplica.niepokalanow.pl


PRZECZYTAJ TAKŻE: Kaplica Adoracji w Niepokalanowie – powstał gliniany model postaci Maryi i srebrne lilie

POSŁUCHAJ TAKŻE: Jest ich 12 na świecie. Jedna powstanie w Niepokalanowie. Kaplica Pokoju Adoracji Najświętszego Sakramentu.