Pamiecislawka.pl – strona poświęcona pamięci zmarłego w Wielkiej Brytanii Polaka

„Złóż kondolencje rodzinie Pana Sławka, tragicznie zmarłego pacjenta szpitala w Plymouth w Wielkiej Brytanii. Księgę kondolencyjną przekażemy rodzinie naszego Rodaka” – napisało na swoim profilu na facebooku „Centrum Życia i Rodziny”. Wpis przenosi nas na stronę, poświęconą pamięci zmarłego w Wielkiej Brytanii Polaka – pamiecislawka.pl

W ciągu ostatnich dni pan Sławek stał się dla nas symbolem walki o prawo do życia. Nierównego starcia z bezduszną machiną „sprawiedliwości”, niedostrzegającą wartości życia człowieka dotkniętego ciężką chorobą.

W tę walkę włączyli się prezydent, politycy, duchowni, ale przede wszystkim tak wielu z Państwa: modlitwą, publicznymi protestami, wyrazami solidarności z rodziną człowieka, któremu odmówiono pomocy, skazując na powolną głodową śmierć.

Niestety, dziś dla niego możemy zrobić już tylko jedno – pozostała nam modlitwa za jego duszę.

Ale pan Sławek był też kochanym synem i bratem. Im – Mamie i Siostrom możemy wyrazić nasze kondolencje – słowa tak ważne i potrzebne w tym momencie.

Z Państwa wpisów stworzymy księgę, którą przekażemy Mamie i Siostrom pana Sławka, z którymi byliśmy w kontakcie w tym czasie – piszą autorzy strony, na której zamieszono zdjęcie Polaka z Janem Pawłem II.

Fot. prt sc/pamiecislawka.pl