OTO MATKA TWOJA: Maryja w życiu św. Stanisława Papczyńskiego

„Dzisiaj ojciec Stanisław wyrasta na patrona życia. Zwłaszcza życia poczętego, życia nienarodzonego” – tak o św. Stanisławie Papczyńskim powiedział jego współbrat marianin.

Św. Stanisław Papczyński był wielkim miłośnikiem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny prawie 200 lat przed ogłoszeniem przez Kościół dogmatu na ten temat. Ku czci tej tajemnicy założył Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Swoich współbraci zobowiązał do składania nie tylko trzech tradycyjnych ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, ale także czwartego – ślubu krwi. Zobowiązywał on do tego, by bronić Niepokalanego Poczęcia Maryi, aż do przelania krwi.

W trzy najbliższe piątki: 28 czerwca oraz 5 i 12 lipca wysłuchamy kolejnych części wykładu ks. Adama Stankiewicza marianina pt. „Maryja w duchowości św. Stanisława Papczyńskiego”. Usłyszymy m.in. historię niezwykłego cudu, który doprowadził do wyniesienia na ołtarze o. Papczyńskiego – wskrzeszenia dziecka w łonie matki. Posłuchamy, jak kapłan ocalony w XVII w. w łonie matki, a następnie ofiarowany Maryi, dziś sam ocala życie.

Dowiemy się też m.in. dlaczego marianie nie noszą już białych habitów, tylko czarne sutanny.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera) i poniedziałek po godz. 10.00.


W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewie. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju. Nagrania wykładów można znaleźć na stronie: sluzew.dominikanie.pl

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości ojców dominikanów z klasztoru na warszawskim Służewie.

POSŁUCHAJ: Św. Stanisław Papczyński – wskrzesił dziecko w łonie matki. Współczesny GŁOS Z NIEBA w sprawie dyskusji na temat życia i śmierci

ZOBACZ: Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego