OTO MATKA TWOJA: Maryja w życiu o. Pio

„Jestem prostym bratem, który jedyne co umie, to umie się modlić” – tak mawiał o sobie o. Pio z Pietrelciny. Był człowiekiem modlitwy i cierpienia. Lekarze twierdzą, że z jego stygmatów w ciągu całego życia wypłynęło co najmniej 1000 litrów krwi. W zakrystii przed Mszą świętą mówił do braci: „Teraz wychodzimy na Golgotę”. Czasami z bólu nie spał kilkanaście nocy i wtedy się modlił. Jego cierpienie było darem dla innych, przybliżało do Chrystusa. To był Ojciec, który ukochał ludzkie dusze.

W trzy najbliższe piątki: 7, 14 i 21 czerwca wysłuchamy kolejnych części wykładu kapucyna o. Romana Ruska, pt. „Maryja w życiu o. Pio i jego troska o dusze czyśćcowe”. Dowiemy się m.in. kim był na co dzień ten niezwykły święty, kim była dla niego Maryja, dlaczego tak wielką wagę przykładał do modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące, w jaki sposób troszczył się o małżeństwa. Dostaniemy też niezłą dawkę poczucia humoru ojca Pio.

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera) i poniedziałek po godz. 10.00.


W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewie. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju. Nagrania wykładów można znaleźć na stronie: sluzew.dominikanie.pl

Audycja „Oto Matka Twoja” powstaje dzięki uprzejmości ojców dominikanów z klasztoru na warszawskim Służewie.