Ostatnie koncerty XII Festiwalu Muzycznego „W krainie Chopina” – 1 i 2 października 2016

Szanowni Państwo!
Po raz dwunasty odbyliśmy muzyczną wędrówkę po pięknych okolicach urodzin naszego wielkiego kompozytora. Koncerty odbywały się w urokliwych wnętrzach dworków i pałaców. Muzyka wypełniała także zabytkowe kościoły, o niezwykłej architekturze i walorach akustycznych, w których publiczność w skupieniu mogła kontemplować jej mistrzowskie interpretacje. Miejsca koncertów położone na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej, oraz wśród pól i łąk powiatu sochaczewskiego sprzyjały rodzinnej rekreacji na łonie natury. Przed nami już tylko dwa ostatnie koncerty tegorocznej edycji Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”.

W najbliższą sobotę 1 października – Międzynarodowy Dzień Muzyki, zapraszamy do Żelazowej Woli – serca Krainy Chopina, gdzie o godzinie 12.00 odbędzie się koncert „W hołdzie Fryderykowi Chopinowi”. Wystąpi jedna z najwybitniejszych naszych śpiewaczek operowych Marta Boberska. Od 1994 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Występuje z dużym powodzeniem zarówno w kraju jak i za granicą. Jej głos (sopran liryczno – koloraturowy),ma niezwykle przyjemną ciepłą barwę. Ma w swoim repertuarze ponad 30 oper . Pianista Krzysztof Trzaskowski, to młody niezwykle utalentowany pianista, który z powodzeniem koncertuje w kraju i poza jego granicami, dokonuje licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Jest laureatem i wielu konkursów muzycznych, m.in. XV Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Po koncercie odbędzie się ceremonia złożenia kwiatów pod popiersiem kompozytora w parku w Żelazowej Woli, przez przedstawicieli samorządów Krainy Chopina i współorganizatorów festiwalu.

Ostatni koncert festiwalu odbędzie się w niedzielę 4 października o godzinie 18.00, w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie. Będziemy mogli wysłuchać Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka. Solistą będzie wybitny akordeonista Klaudiusz Baran. W programie znajdą się prawdziwe hity na akordeon i orkiestrę smyczkową.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszam.
Mariusz Dżyga
Dyrektor Festiwalu