OSTATNIA KSIĄŻKA O. GABRIELE AMORTHA

Ojciec Gabriele Amorth: różaniec sprawia szatanowi ból!

Zmarły kilka dni temu egzorcysta Watykanu, jeden z najpopularniejszych duchownych, którzy stali na froncie walki z szatanem, ojciec Gabriele Amorth przekonuje w najnowszej książce, że tylko jedna modlitwa wywołuje paniczny strach u demona – różaniec. Różaniec to potężny egzorcyzm – nie ma wątpliwości ojciec Gabriele Amorth. W świecie, w którym rządzi kozetka i tysiące – nierzadko sprzecznych – porad psychologów, słynny egzorcysta w książce „Mój różaniec” podsuwa nam niezawodny sposób rozwiązania wielu problemów duchowych. Te bowiem często rzutują na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Jak twierdził watykański egzorcysta, żadna modlitwa, którą odmawiał nie ma tak wielkiej mocy przepędzania złego ducha, co różaniec.

Uznany autorytet w walce z demonami, ojciec Amorth udowadnia więc w swojej książce, że modlitwa Maryjna
jest najpotężniejszym egzorcyzmem, zaś poprzez rozważanie tajemnic różańcowych, możemy odkrywać po raz kolejny ewangeliczną Dobrą Nowinę. Jeśli zatem poszukujemy rozwiązania wielu problemów wewnętrznych, trapią nas natrętne myśli lub czujemy się zagubieni i przygnieceni licznymi codziennymi sprawami, różaniec – udowadnia słynny egzorcysta – może stanowić wielką pociechę, a nawet darować nam uzdrowienie zarówno duchowe,
jak i fizyczne.

W książce, obok porad dotyczących tego, w jaki sposób zmagać się z zagrożeniami w życiu duchowym przy pomocy modlitwy różańcowej, znajdują się również niezwykłe rozważania, napisane przez ojca Amortha. Pozwalają one nie tylko odkrywać i przeżywać Ewangelię podczas modlitwy Maryjnej, ale również lepiej pojąć tajemnicę życia Matki naszego Boga. Książka stanowi duchową mapę Maryjnej pobożności o. Amortha.

Ojciec Gabriele Amorth, „Mój różaniec”, Wydawnictwo Esprit 2016