Oddaj się Maryi

Niepokalanów – Pierwsze Soboty Miesiąca

Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się spotkanie Oddaj się Maryi z zawierzeniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Spotkanie jest poprzedzone całonocnym czuwaniem modlitewnym w godz. 19:00 w piątek do 7:00 w sobotę.

W grudniu, z racji Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP według św. Faustyny, uczestnicy czuwania wezmą udział w V bloku modlitewnym (4 części Różańca) od 19:00 do 21:00 w kaplicy św. Maksymiliana. O 21:10 będzie sprawowana Eucharystia, a następnie indywidualne czuwanie modlitewne w nocy z piątku na sobotę w Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu. Czuwanie odbywa się według dwóch zasad: zajmij się Bogiem, a wtedy Bóg zajmie się tobą oraz im więcej dasz, tym więcej otrzymasz. Czuwanie w ciszy potrwa do 6:00 w sobotę.

W ramach spotkania Oddaj się Maryi tym razem nie będzie konferencji wprowadzającej ze świadectwami o 9:30 w sali św. Bonawentury. Konferencja została nagrana wcześniej i jest dostępna na YT na kanale NIEPOKALANÓW-TV.

Z racji ograniczeń ilościowych, w sobotę 5 grudnia, na Mszach św. o 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00 będzie akt oddania siebie i wszelkich swoich spraw Niepokalanej. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, Różaniec i 15 minut rozmyślania nt. tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie będzie możliwość przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej.

W przerwie spotkania, ok. godz. 13:00 w „kwadracie” z tyłu bazyliki będzie wydawana ciepła herbata i kawa. Prosimy o zaopatrzenie się w prowiant.

Ok. godz. 13:40 w bazylice zaproszony gość, dr Iwona Krysiak z Kolbianum, wygłosi konferencję Praktyczne znaczenie Niepokalanego Poczęcia w życiu chrześcijan.

Od 8:00 do 15:00 przed bazyliką i przy wejściu do kaplicy adoracji będzie możliwość nabycia aktów zawierzenia, Cudownych Medalików, innych dewocjonaliów oraz sakramentaliów w postaci egzorcyzmowanej soli, wody i oleju.

Nie będzie możliwości ciepłego posiłku. Prosimy o zaopatrzenie się w prowiant.

Uczestników spotkania Oddaj się Maryi nadal prosimy o modlitwę za nasz klasztor, aby jak najszybciej wszyscy bracia wrócili do zdrowia, aby dalej służyć Bogu i Kościołowi.

W Domu Rekolekcyjnym św. Teresy można zamówić noclegi i posiłki (tel. 46 86 42 161 lub e-mail: niepokalanow5@gmail.com).

GOŚĆ SPOTKANIA 5 GRUDNIA:

  • o. Piotr Szczepański OFMConv, kazanie.
  • dr Iwona Krysiak z Kolbianum, konferencja Praktyczne znaczenie Niepokalanego Poczęcia w życiu chrześcijan.

Zachęcamy do przysyłania swoich intencji zawierzenia Niepokalanej na e-mail:

zawierzenieintencje@gmail.com

Wszystkie intencje są drukowane i zawierzone Niepokalanej na Mszy św. o godz. 11:00.

Transmisje na YT NIEPOKALANÓW-TV

Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi o 11:00, nabożeństwo wynagradzające i konferencja dr Iwony Krysiak będą transmitowanie on-line na kanale You Tube NIEPOKALANÓW-TV.

Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszej Soboty. Maryja w Fatimie prosiła o spowiedź św., Komunię św., jedną część Różańca i 15 minut rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi w intencji wynagrodzenia Jej Niepokalanemu Sercu. Do tych, którzy odprawią pięć pierwszych sobót, Maryja obiecała przyjść w godzinę śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia.

ODDANI NA FACEBOOKU

Zapraszamy na Facebook facebook.com/oddaniniepokalanej . Jest to społeczność tych, którzy oddali się Maryi lub pragnę to uczynić. Dzielimy się doświadczeniem życia na co dzień z Maryją. Informujemy się wzajemnie o nowych ciekawych inicjatywach maryjnych. Zapraszamy wszystkich rycerzy Niepokalanej, niewolników Maryi, członków różnych wspólnot i ruchów maryjnych oraz osoby niezrzeszone, a pragnące pogłębiać relację z Matką Bożą. Podstawą naszego oddania jest wypełnienie Testamentu z Krzyża przez przyjęcie Maryi za swoją Matkę.

facebook.com/oddaniniepokalanej

WYŚLIJ INTENCJE PRZEZ INTERNET

Jeśli nie możesz przyjechać na spotkanie do Niepokalanowa, wyślij swoje intencje na adres mail:

zawierzenieintencje@gmail.com

lub za pomocą formularza:

Formularz Intencji Zawierzenia

Wpisz, np. Jan z Ełku
@

Klasztor Niepokalanów zapewnia osobom, których dane osobowe przetwarza, realizację uprawnień wynikających z przepisów prawa, w tym prawa dostępu do treści własnych danych osobowych, ich sprostowania, zmiany, usunięcia lub przenoszenia, a ponadto prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych oraz do wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania na zasadach określonych właściwymi przepisami. Każdej osobie, której dane są przetwarzane przysługuje również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Intencje zostaną wydrukowane i położone u stóp Maryi przed ołtarzem. Zostaną zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy świętej w ramach Spotkania Oddaj się Maryi, będą duchowo dołączone do Aktu Zawierzenia (nie są odczytywane). W nadesłanych intencjach modli się codziennie wspólnota franciszkanów z Niepokalanowa w Eucharystii oraz w Nowennach do Niepokalanej i św. Maksymiliana.

UWAGA!

W celu sprawnego i szybkiego przygotowania pliku z przysłanymi intencji do wydruku, oszczędności papieru i filtrowania spamu, bardzo prosimy postarać się zastosować poniższe wytyczne:

  1. W temacie e-maila wpisz: Zawierzenie Maryi intencje – swoje imię i miejscowość skąd jesteś, np:
    Zawierzenie Maryi intencje – Jan z Ełku
  2. W treści e-maila napisz: TYLKO intencje – co zawierzasz Maryi; swoje imię i miejscowość, skąd jesteś (bez używania ENTERA, bez formatowania tekstu), np:
    Zawierzam Maryi…, proszę o… – Jan z Ełku
  3. Napisz wszystkie swoje intencje i za inne osoby w jednym e-mailu (w jego treści).

AKTY ODDANIA DO POBRANIA

Akt oddania Niepokalanej pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania rodziny pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania parafii pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania firmy pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania władz samorządowych pobierz ZIP pobierz pdf