Oddaj się Maryi – 2 stycznia

Niepokalanów – Pierwsze Soboty Miesiąca

Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się spotkanie Oddaj się Maryi z zawierzeniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Spotkanie jest poprzedzone całonocnym czuwaniem modlitewnym w godz. 19:00 w piątek do 7:00 w sobotę. Tym razem w piątek 1 stycznia i w sobotę 2 stycznia będziemy się modlić w następującym porządku:

PIĄTEK, 1 STYCZNIA

19:00 Czuwanie przed Pierwszą Sobotą
Wystawienie Najświętszego Sakramentu
Różaniec z rozważaniami, część chwalebna
Modlitwa uwielbienia
Kaplica św. Maksymiliana
20:30 Różaniec o zakończenie epidemii (część bolesna),
Apel Maryjny
Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem
Kaplica św. Maksymiliana
21:00 – 7:00 Adoracja Najśw. Sakramentu indywidualna w ciszy Kaplica Adoracji

SOBOTA, 2 STYCZNIA

9:00 Różaniec (część światła)
Konferencja o Zawierzenie Maryi
Kaplica św. Maksymiliana
11:00 Msza św. z zawierzeniem
Nabożeństwo wynagradzające
Różaniec (część radosna)
Bazylika
13:00 O. Remigiusz Trocki OFMConv, konferencja Obleczcie pełną zbroję Bożą Bazylika
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia Kaplica św. Maksymiliana

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią, na czuwanie modlitewne i spotkanie Oddaj się Maryizapraszamy wiernych mieszkających w pobliżu Niepokalanowa. Pozostałych wiernych zachęcamy do skorzystania z transmisji on-line na kanale YouTube NIEPOKALANÓW-TV oraz przez Radio Niepokalanów.

Osoby, które przybędą w tym dniu do Niepokalanowa, prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych. Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi będzie w sobotę, 2 stycznia, na Mszach św. o 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi. Po nabożeństwie będzie możliwość przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej.

Dom Rekolekcyjny św. Teresy jest obecnie zamknięty – nie udostępnia noclegów i posiłków.

Około godz. 13:00 w „kwadracie” (z tyłu bazyliki) będzie wydawana ciepła herbata i kawa. Prosimy o zaopatrzenie się we własny prowiant.

Przed bazyliką i przy wejściu do kaplicy adoracji będzie możliwość nabycia aktów zawierzenia, Cudownych Medalików, innych dewocjonaliów oraz sakramentaliów w postaci egzorcyzmowanej soli, wody i oleju.

GOŚĆ SPOTKANIA 2 STYCZNIA:

  • o. Remigiusz Trocki OFMConv, kazanie i konferencja Obleczcie pełną zbroję Bożą.

Zachęcamy do przysyłania swoich intencji zawierzenia Niepokalanej na e-mail:

zawierzenieintencje@gmail.com

Wszystkie intencje są drukowane i zawierzone Niepokalanej na Mszy św. o godz. 11:00.

ODDANI NA FACEBOOKU

Zapraszamy na Facebook facebook.com/oddaniniepokalanej . Jest to społeczność tych, którzy oddali się Maryi lub pragnę to uczynić. Dzielimy się doświadczeniem życia na co dzień z Maryją. Informujemy się wzajemnie o nowych ciekawych inicjatywach maryjnych. Zapraszamy wszystkich rycerzy Niepokalanej, niewolników Maryi, członków różnych wspólnot i ruchów maryjnych oraz osoby niezrzeszone, a pragnące pogłębiać relację z Matką Bożą. Podstawą naszego oddania jest wypełnienie Testamentu z Krzyża przez przyjęcie Maryi za swoją Matkę.

facebook.com/oddaniniepokalanej

WYŚLIJ INTENCJE PRZEZ INTERNET

Jeśli nie możesz przyjechać na spotkanie do Niepokalanowa, wyślij swoje intencje na adres mail:

zawierzenieintencje@gmail.com

lub za pomocą formularza:

Formularz Intencji Zawierzenia

Wpisz, np. Jan z Ełku
@

Klasztor Niepokalanów zapewnia osobom, których dane osobowe przetwarza, realizację uprawnień wynikających z przepisów prawa, w tym prawa dostępu do treści własnych danych osobowych, ich sprostowania, zmiany, usunięcia lub przenoszenia, a ponadto prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych oraz do wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania na zasadach określonych właściwymi przepisami. Każdej osobie, której dane są przetwarzane przysługuje również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Intencje zostaną wydrukowane i położone u stóp Maryi przed ołtarzem. Zostaną zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy świętej w ramach Spotkania Oddaj się Maryi, będą duchowo dołączone do Aktu Zawierzenia (nie są odczytywane). W nadesłanych intencjach modli się codziennie wspólnota franciszkanów z Niepokalanowa w Eucharystii oraz w Nowennach do Niepokalanej i św. Maksymiliana.

UWAGA!

W celu sprawnego i szybkiego przygotowania pliku z przysłanymi intencji do wydruku, oszczędności papieru i filtrowania spamu, bardzo prosimy postarać się zastosować poniższe wytyczne:

  1. W temacie e-maila wpisz: Zawierzenie Maryi intencje – swoje imię i miejscowość skąd jesteś, np:
    Zawierzenie Maryi intencje – Jan z Ełku
  2. W treści e-maila napisz: TYLKO intencje – co zawierzasz Maryi; swoje imię i miejscowość, skąd jesteś (bez używania ENTERA, bez formatowania tekstu), np:
    Zawierzam Maryi…, proszę o… – Jan z Ełku
  3. Napisz wszystkie swoje intencje i za inne osoby w jednym e-mailu (w jego treści).

AKTY ODDANIA DO POBRANIA

Akt oddania Niepokalanej pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania rodziny pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania parafii pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania firmy pobierz ZIP pobierz pdf
Akt oddania władz samorządowych pobierz ZIP pobierz pdf