OCALENIE – nowy projekt muzyczny dla Niepokalanej!

Zaczęło się niewinnie od skomponowania „Oratorium” z okazji 100-lecia założenia przez św. o. Maksymiliana Kolbe Rycerstwa Niepokalanej. Później kilka koncertów i wszystko miało się zakończyć. Aż pewnej soboty oddaliśmy to dzieło Maryi, prosząc o wsparcie, aby praca nas wszystkich nie została zamknięta w kolejnej z szufladek. I nagle temat ruszył jak szalony! „Z nieba spadło” wiele osób, które zadeklarowały chęć pomocy. Nie trzeba było długo czekać na efekty! Tak rozpoczęła się nasza przygoda z płytą OCALENIE.

Planując prace nad płytą od początku mieliśmy jedno pragnienie, aby była to płyta-cegiełka na powstające Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, którego częścią jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice w Niepokalanowie. Będzie to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego.

Projekt realizowany jest wspólnie z o. Andrzejem Sąsiadkiem, proboszczem Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, oraz zespołem Miriam z Niepokalanowa i przyjaciółmi. Słowa i muzykę do utworów napisał franciszkanin o. Grzegorz Kwiecień. Prace nad projektem rozpoczęliśmy w czerwcu 2018. Celem jest aby krążek ukazał się 1 września 2018 na uroczystości konsekracji Kaplicy Wieczystej Adoracji w Niepokalanowie. Głęboko wierzymy, że każda wyśpiewana i wygrana nuta posłuży budowaniu pokoju w ludzkich sercach i rodzinach.

Zakończyliśmy już prace związane z nagraniem materiału. Obecnie trwają prace nad mixem i masteringiem płyty oraz projektem okładki, za którą odpowiada Studio GŁODEK. Planujemy, aby najpóźniej 1 września br. płyta była już dostępna. Projekt realizowany jest przez wszystkich muzyków całkowicie „pro bono”.

Aktualnie trwa zbiórka środków, które zostaną wykorzystane na tłoczenie płyt i dokończenie produkcji. Zbiórkę można wspierać na portalu odpalprojekt.pl/p/ocalenie
Partnerzy Projektu: Studio PSALM, Radio Niepokalanów i portal Chrześcijańskie Granie. Za materiał foto odpowiedzialny jest Mateusz Stolarski z PROPHET media,  zaś za nagranie video Marcin Śliwiński. Projekt wspiera także Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów, dołączając do każdej płyty cudowny medalik.

Więcej o projekcie: https://odpalprojekt.pl/p/ocalenie