O. Radosław Tomczak: Maryja jest naszą pośredniczką i akweduktem

O Maryi, która jest naszą pośredniczką i akweduktem dającym wodę życia mówił o. Radosław Tomczak podczas Mszy Św. sprawowanej w dziewiątym dniu nowenny szkaplerznej.

Msza Św. sprawowana była u Sióstr Karmelitanek. W swoich rozważaniach duchowny wskazał na Maryję jako na naszą pośredniczkę, która spogląda na Jezusa pokazując siebie jako naszą Matkę. „Jezus widząc to miłosierne spojrzenie swojej Matki, spogląda na Miłosiernego Ojca ukazując swój przebity bok. W taki sposób otrzymujemy łaski od Pana Boga, dzięki pośrednictwu Matki Bożej”- mówił o. Radosław.

W dalszej części swoich rozważań kaznodzieja za św. Bonawenturą przyrównał Maryję do akweduktu czyli ta która przynosi nam łaski i jako ta przez którą przechodzą wszelkie łaski. „Maryja jest dla nas wodą życia, która daje nam siłę do przemiany naszego życia”- podkreślał o. Tomczak.

16 lipca Mszy Św. o godzinie 12:00 Mszy Św. będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, a o godzinie 18:00 Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Serdecznie zachęcamy do udziału w Eucharystii w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel.

Tekst/Fot. (prt sc) za: https://www.archidiecezja.lodz.pl/


Przeczytaj także:
Ks. Dominik Chmielewski: schowajmy się pod płaszcz Maryi
Ks. Dominik Chmielewski: Jezus nas usprawiedliwia
Nie ma, jak u Mamy: Szkaplerz karmelitański
O. Radosław Tomczak: Maryja jest naszą pośredniczką i akweduktem
16 lipca – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Obietnice i zobowiązania szkaplerzne