Nowości programowe w Radiu Niepokalanów!

Wiele ciekawych gości, rozmów, pożytecznych treści! To wszystko w Radiu Niepokalanów. Przed nami kilka programowych nowości:

BIBLIA AUDIO superprodukcja

na antenie Radia Niepokalanów – „BIBLIA AUDIO superprodukcja” – udźwiękowiona najważniejsza księga świata – ponad 100 godzin słuchowiska z udziałem najlepszych polskich aktorów (m.in. Wojciech Malajkat, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Małgorzata Kożuchowska, Krystyna Janda) – w nowoczesnej oprawie muzycznej i dźwiękowej. Dzięki niemu będziemy mogli przeżyć na nowo wyjątkowe historie zapisane na kartach Pisma Świętego.

Zapraszamy do słuchania codziennie (od 1 lutego) o 15.30


Porozmawiajmy o pieniądzach: o pieniądzach w czasie kryzysu i o powołaniu do bogactwa!

„Pieniądze nie mogą prowadzić do tego, że tracę inne wartości (…) trzeba robić ciągle taki rachunek sumienia i obserwować, czy nie tracę wiary, miłości, przyjaciół; czy mam czas na hobby” – ks. Wojciech Węgrzyniak

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o pieniądzach w czasie kryzysu.  Z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem, autorem książki „Bogaty katolik” będzie rozmawiał Jacek Kowalski z Wydawnictwa RTCK w poniedziałek 1 lutego o godz. 10.15 (powtórka: czwartek – 4 lutego o 18.15).

Kolejna rozmowa Jacka Kowalskiego z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o powołaniu do bogactwa będzie miała miejsce 8 lutego  o godz. 10.15 (powtórka: 11 lutego o 18.15)


Śladami Maryi

Cykl audycji „Śladami Maryi” jest wspólnym odkrywaniem Maryi, Jej życiowych postaw, cnót, Jej wiernego kroczenia za Jezusem. Podczas wspólnych spotkań chcemy zgłębiać Jej miłość do Boga, która wyznaczała drogę Jej codzienności. Chcemy uczyć się od Niej, jak żyć Ewangelią Pana, by tak jak Ona z dnia na dzień stawać się wiernymi uczniami i świadkami Jego obecności w dzisiejszym świecie.

Audycję „Śladami Maryi” poprowadzi nas ks. Adam Stankiewicz MIC (marianin) – wicekustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski.

Premierowy odcinek już 2 lutego br. w Święto Ofiarowania Pańskiego /nazywane także Świętem MB Gromnicznej/ o godz. 12.15, powtórka o 20.30 (tego samego dnia) Kolejne odcinki w każdą sobotę o 13.15; powtórki w czwartki o 20.30.


Rekolekcje o ufności o. Mirosława Kopczewskiego

O czym są: o utraconej ufności do Boga i jak ją odbudować, o samotności w której nie jesteś sam, o miłości Boga do człowieka, której nikt nie może przebić, o naturze grzechu i jak go pokonać, o przebaczeniu innym jako warunku do otrzymania Bożego przebaczenia i jak przebaczyć sobie samemu, jak pozbyć się złych wspomnień. Rekolekcje te jak sama nazwa wskazuję są rekolekcjami z Maryją. Chcemy dojrzeć w Maryi wzór nowego człowieka, wolnego od grzechu, chcemy do Niej przychodzić aby uczyć się słuchania Boga i wprowadzania Jego Słowa w życie, chcemy Ją naśladowywać w służbie Bogu i ludziom. Rekolekcje pokazuję też różne oblicza walki duchowej i mają odnowić w nas ufność do Boga i pogłębić z Nim relację. W czasie rekolekcji będzie możliwość dokonania zawierzenia Maryi siebie, swoich bliskich i wszelkich spraw. Rekolekcje uczą nas z wiarą patrzeć na wydarzenia wokół nas i zabezpieczają nas od lęku i wpadania w panikę.

Zapraszamy codziennie o 12.15 od 2 lutego. Powtórki o 23.00. Wyjątkowo 2 lutego – konferencja będzie wyemitowana ok. 12.35.


TERAZ POLSKIE!

W audycji gramy tylko po polsku i „znani i lubiani goście” (aktorzy, piosenkarze, sportowcy i celebryci) opowiadają o swoich trzech ulubionych polskich piosenkach i jakie mają z nimi wspomnienia.

Audycja jest ilustrowana muzycznie polskimi utworami – gramy wyłącznie po polsku! Zaprasza Marcin Dębowski.

Słuchaj:
piątki, 18.15
powtórka: poniedziałki, 21.30