Nocna Piesza Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa: 10-11 lipca

Pielgrzymka odbywa się w dwóch grupach. Pierwsza grupa modli się, idąc pieszo 21 km z sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach k. Wiskitek do sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana w Niepokalanowie. Druga w tym samym czasie czuwa na modlitwie w Niepokalanowie. Nocne pielgrzymowanie i czuwanie wypada zawsze w drugą sobotę miesiąca.

Grupa pielgrzymująca:

Intencja główna: O chrześcijańską odnowę naszych rodzin w duchu Dekalogu

Nocne pielgrzymowanie zaczyna się o 21:00 Apelem Jasnogórskim i Mszą św. w Miedniewicach. Około godz. 22:30 następuje wymarsz.

W drodze są dwa odpoczynki, około godz. 1:00 i 3:00. Jest możliwość spowiedzi św. i rozmowy duchowej z kapłanem.

Około godz. 5:10 dochodzimy do Niepokalanowa, gdzie pielgrzymi dołączją do grupy czuwającej w kaplicy św. Maksymiliana.

Grupa czuwająca:

Intencja główna pielgrzymki: O tryumf Niepokalanego Serca w Polsce, Europie i na świecie.

W programie o 21:00 Apel Jasnogórski, Msza św. i Droga Krzyżowa w bazylice (w okresie zimowym w kaplicy św. Maksymiliana) transmitowane na kanale YouTube NIEPOKALANÓW. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, cały Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litanie i inne modlitwy w intencji Ojczyzny, dwie 30-minutowe przerwy na cichą modlitwę.

O godz. 5:45 w bazylice sprawowana jest Eucharystia dla pieszych pątników i uczestników nocnego czuwania. Jest to uroczyste zakończenie pielgrzymowania.

KONTAKT z ORGANIZATORAMI
Janek – tel. 694 005 412, 609 562 751 · e-mail: j.bak20@upcpoczta.pl lub janekbpp@gmail.com.
Andrzej – tel. 501 705 502.
Zapisy na autobus z Niepokalanowa
Jest możliwość dojazdu autobusem z Niepokalanowa do Miedniewic. Odjazd spod Domu Parafialnego o godz. 20:00. Zapisy do piątku poprzedzającego pielgrzymkę u p. Anny Włodarczyk, tel. 889 590 461.

TERMINY PIELGRZYMEK
12-13 czerwca 2021
10-11 lipca 2021
14-15 sierpnia 2021
11-12 września 2021
9-10 października 2021
13-14 listopada 2021


Nocne pielgrzymowanie zaczyna się o 21.00 Apelem Jasnogórskim i Mszą św. w Miedniewicach. Ok. 22.30 następuje wymarsz. W drodze są dwa odpoczynki – ok. 1.00 i 3.00.

Kiedy pielgrzymi maszerują, w niepokalanowskiej bazylice trwa (od 21.00) Nocne Czuwanie Modlitewne w w intencji zwycięstwa Niepokalanej w Polsce, Europie i w świecie .

Ok. 5.30 pielgrzymi dochodzą do Niepokalanowa, gdzie o 5.45 sprawowana jest Eucharystia dla pieszych pątników i uczestników nocnego czuwania. Jest to uroczyste zakończenie pielgrzymowania.

Pierwsza Nocna Pielgrzymka Piesza z Miedniewic do Niepokalanowa wyruszyła 13 grudnia 2014 r.

Nawiązuje do dzieła Jana Topolskiego, który przez 20 lat prowadził w każdą drugą sobotę miesiąca pielgrzymki na trasie z Błonia do Niepokalanowa. Obecnie pielgrzymki przekształciły się w całonocne czuwanie modlitewne w Niepokalanowskim Sanktuarium.

Nocny marsz w opinii wielu uczestników tych pielgrzymek ma swój sens i sprzyja pogłębieniu duchowej relacji z Panem Bogiem. Powstała więc myśl zorganizowania nowej pielgrzymki. Wybór trasy z Miedniewic do Niepokalanowa nie jest przypadkowy. Miedniewicki klasztor to miejsce naznaczonym kultem Matki Bożej Świętorodzinnej , po drodze w Szymanowie jest Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej, a Niepokalanów nieodłącznie związany jest ze św. o. Maksymilianem Marią Kolbem i Matką Bożą Wszechpośredniczką Wszelkich Łask. Trasa pielgrzymki to także część Szlaku Świętego Jakuba zaczynającego się w Warszawie i prowadzącego do Santiago de Compostella .

Szczęśliwie się składa, że Miedniewickie Sanktuarium przetrwało w nienaruszonym stanie wszelkie dziejowe burze, których na tych terenach było niemało, stąd myśl by w czasach, gdy rodzina staje się tak agresywnie atakowaną przez „nowoczesność” prosić MAZOWIECKĄ PANIĄ z Miedniewic o pomoc w obronie chrześcijańskich wartości naszych Rodzin. Niech w czasie zamętu duchowego to miejsce będzie początkiem i swego rodzaju Opoką i Latarnią wskazującą, co jest najważniejsze w naszym życiu.

Zapraszamy na stronę pielgrzymki: miedniewicenoc.com

Patronem medialnym pielgrzymki jest Radio Niepokalanów.

Fot. za: https://www.miedniewicenoc.com/