Niepokalanów: Za nami 54. spotkanie Oddaj się Maryi

W minioną sobotę w Niepokalanowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Oddaj się Maryi”. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią, większość zainteresowanych wzięła w nim udział za pośrednictwem transmisji on-line.

W spotkanie wprowadził o. Mirosław Kopczewski – franciszkanin i inicjator spotkań. W konferencji mówił on o zawierzeniu się Maryi na wzór św. Jana Ewangelisty, który pod krzyżem przyjął Maryję za swoją Matkę.

Po Mszy świętej o godzinie 11.00 odbyło się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz zawierzenie wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Gościem specjalnym spotkania był tym razem ks. Łukasz Pondel z Apostolatu Modlitwy za kapłanów „Margaretka”, który wygłosił konferencję o potrzebie modlitwy za kapłanów, zachęcając wiernych do zakładania kolejnych „Margaretek”. Konferencja była przygotowaniem do IV Niepokalanowskiego Spotkania Apostolatu „Margaretka”, organizowanego w rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana. W tym roku spotkanie zaplanowane jest na sobotę 24 kwietnia.

O tym, jak ważna jest modlitwa za księży, mówił także organizator spotkania o. Mirosław Kopczewski, franciszkanin:

Przypomnijmy, że spotkania „Oddaj się Maryi” odbywają się w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Są poprzedzone całonocną Adoracją Najświętszego Sakramentu. Na kolejne spotkanie zapraszamy 1 maja. Gościem specjalnym będzie wówczas ks. prof. Janusz Królikowski, który opowie o Maryi, Królowej Polski.

Oprac. Paulina Wysocka na podstawie www.niepokalanow.pl