Niepokalanów: V Studium Śpiewu Gregoriańskiego

Drodzy Przyjaciele śpiewu gregoriańskiego,

z radością informujemy, że obchodzimy nasz pierwszy mały jubileusz. Z tej okazji trwają zapisy na pierwszy zjazd V Studium Śpiewu Gregoriańskiego Niepokalanów 2019, który odbędzie się w dniach 11-13 stycznia 2019 roku w klasztorze w Niepokalanowie.

Sesja rozpocznie się w piątek po południu, a zakończy niedzielną mszą świętą w języku łacińskim w rycie posoborowym, celebrowaną w Kaplicy-Sanktuarium Św. Maksymiliana Kolbe, podczas której wspólnie wykonamy Ordinarium i Proprium Missae Święta Chrztu Pańskiego.

Repertuar liturgiczny poznawać będziemy w duchu wielkiego gregorianisty – fundatora semiologii gregoriańskiej – Dom Eugene’a Cardine’a z francuskiego opactwa w Solesmes. Poprzez wspólną modlitwę i wytężoną pracę będziemy poszukiwać Prawdy, Dobra i Piękna. Na tej drodze towarzyszyć nam będzie postać Ojca Maksymiliana, świętego Męczennika z Auschwitz, założyciela i Patrona tego miejsca, którego opiece i wstawiennictwu się polecamy.

Wśród wykładowców: dr hab. Michał Sławecki (UMFC), o. dr Roman Soczewka OFM Conv. (Niepokalanów), o. mgr Radosław Tomczak OFM Conv. (Niepokalanów), mgr Alicja Ogrodzińska (Warszawa), mgr Emilia Dudkiewicz (UMFC), mgr Paweł Kasprzyk (Kraków-Poznań).

Studium zostało objęte honorowym patronatem przez Radio Niepokalanów.

Zgłoszenia prosimy kierować pod adresem: studiumgreg@gmail.com
Wszystkie informacje znajdują się TUTAJ

Do zobaczenia w Niepokalanowie!

Organizatorzy