Niepokalanów: Spotkanie z Andrzejem Duffekiem, który opowie o pobycie w zaświatach, powrocie do życia i wielkiej mocy modlitwy

Zapraszamy w sobotę 6 maja do Niepokalanowa na kolejne spotkanie z cyklu „Oddaj się Maryi”. O 10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 – w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej (TRANSMISJA RADIA NIEPOKALANÓW) oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po nabożeństwie możliwość skorzystania z posiłku klasztornego. W sobotę ojcowie Franciszkanie gościć będą także Andrzeja Duffeka, bohatera filmu „Po tamtej stronie życia”. Andrzej Duffek opowie o swoim wypadku, pobycie w zaświatach, powrocie do życia i wielkiej mocy modlitwy. Pokaz filmu o 13.00 i 14.30 w sali św. Bonawentury, w przerwie możliwość zadawania pytań.

UWAGA!  Bezpośrednio  po Mszy św. o 11.00, tuż przed nabożeństwem wynagradzającym zapraszamy także na TRANSMISJĘ RADIOWĄ krótkiego świadectwa Andrzeja Duffeka. 

Andrzej Duffek to gdański przedsiębiorca, opozycjonista działający w latach osiemdziesiątych w Federacji Młodzieży Walczącej i oddany kibic Lechii Gdańsk. W 2003 roku uległ poważnemu wypadkowi. Mimo sprawnego działania ratowników i lekarzy na blisko dwa miesiące zapadł w śpiączkę, podczas której sztucznie podtrzymywano jego funkcje życiowe. Odbył wówczas podróż, która absolutnie zmieniła jego życie, spojrzenie na ludzi i ten świat.

po_drugiej_stronie_zyciaKsiążka i dołączony do niej film dokumentalny to jego opowieść o doświadczeniach po tamtej stronie życia, o wielkiej radości nieba, ale także o potwornym dotknięciu piekła. Świadectwo Andrzeja Duffeka to poruszająca lektura o decydującym znaczeniu naszych intencji, wyborów i czynów, o wielkiej sile modlitwy najbliższych i przyjaciół. To także świadectwo o ofierze życia jego brata Tadeusza Duffeka, dzięki któremu Andrzej mógł wrócić do życia na tym świecie.

Oprócz świadectwa samego Andrzeja Duffeka, swoimi przeżyciami związanymi z jego wypadkiem i walką o powrót do życia dzielą się też najbliżsi – żona Andrzeja, jego siostra, przyjaciel oraz ks. Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kibiców, wraz z którym Andrzej zrealizował wielkie marzenie i duchowy testament jego brata, Tadeusza – coroczną pielgrzymkę kibiców na Jasną Górę.

Dołączony film DVD: Siła modlitwy, reż. Jarosław Mańka, czas trwania 56 min. Wydawnictwo AA