Niepokalanów: Spotkania Różańca Rodzin – ZAPRASZAMY!

Dom budowany na Skale

Spotkania modlitewne Różańca Rodzin odbywają się w Bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkie chętne Rodziny.

Program comiesięcznych spotkań:

1. Msza święta (godz. 11:00, transmitowana przez Radio Niepokalanów) w intencji Różańca Rodzin oraz we wszystkich intencjach nadesłanych przez stronę internetową na adres kontakt@rozaniecrodzin.pl.
2. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Różaniec święty w intencji rodzin.
3. Na zakończenie wszyscy obecni na modlitwie dokonają aktu poświęcenia swoich rodzin oraz rodzin całego świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Chętnych zapraszamy na pielgrzymkę nocną (z soboty na niedzielę), która odbywa się w dwóch grupach.

4. Pierwsza grupa modli się o chrześcijańską odnowę naszych rodzin w duchu Dekalogu, idąc pieszo 21 km z sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach k. Wiskitek do sanktuarium Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana w Niepokalanowie.
Nocne pielgrzymowanie zaczyna się o 21:00 Apelem Jasnogórskim i Mszą św. w Miedniewicach. Około godz. 22:30 następuje wymarsz. W drodze są dwa odpoczynki, około godz. 1:00 i 3:00. Istnieje możliwość spowiedzi św. i rozmowy duchowej z kapłanem.
Około godz. 5:10 dochodzimy do Niepokalanowa, gdzie pielgrzymi dołączają do grupy, czuwającej w kaplicy św. Maksymiliana.
5. Druga grupa w tym samym czasie czuwa na modlitwie w Niepokalanowie, modląc się o jak najszybszy tryumf Niepokalanego Serca NMP w Polsce, Europie i na świecie. W programie o 21:00 Apel Jasnogórski, Msza św. i Droga Krzyżowa w bazylice (w okresie zimowym w kaplicy św. Maksymiliana). Wystawienie Najświętszego Sakramentu, cały Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litanie i inne modlitwy w intencji Ojczyzny transmitowane na kanale YouTube NIEPOKALANÓW, dwie 30-minutowe przerwy na cichą modlitwę.
6. O godz. 5:45 w bazylice sprawowana jest Eucharystia dla pieszych pątników i uczestników nocnego czuwania. Jest to uroczyste zakończenie pielgrzymowania.

***
Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji pokoi 1, 2, 3 i 4 osobowych z łazienką prywatną lub wspólną w domu rekolekcyjnym usytuowanym na terenie sanktuarium, w pobliżu kaplicy św. Maksymiliana. Można też zamówić śniadanie, obiad i kolację. Kontakt do domu rekolekcyjnego: +48 46 864 21 61, e-mail: niepokalanow5@gmail.com

Dla pielgrzymów dostępne są: Muzeum św. Maksymiliana, Muzeum Straży Pożarnej i Muzeum Papieskie, Panorama Tysiąclecia, Misterium Męki Pańskiej. Zwiedzanie można zamówić dzwoniąc na tel. +48 46 864 21 31 lub pisząc na maila: info@niepokalanow.pl
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kaplica Pokoju – Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niepokalanów wybrano na jedną z dwunastu lokalizacji na świecie, gdzie trwa nieustanna modlitwa o pokój.

Z misji w Japonii o . Maksymilian pisał: … zbawić i uświęcić jak najwięcej dusz przez Niepokalanów. (…) wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle, pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Przenajświętszego Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia….

Ojciec Maksymilian mówił również współbraciom: „Niepokalanów jest to miejsce obrane przez Niepokalaną! Przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność.”


Przeczytaj także:
Różaniec Rodzin – dlaczego warto modlić się za rodziny?
Różaniec z członkami Różańca Rodzin – środy, 19.30