Niepokalanów: spektakl „Gietrzwałdzka Opowieść”

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia 2017 r. – zapraszamy do Niepokalanowa na spektakl dokumentalny „Gietrzwałdzka Opowieść”. Jest to 75 minut historii o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które miały miejsce 140 lat temu na Warmii. Co ciekawe, to jedyne w Polsce objawienia zatwierdzone oficjalnie przez Kościół. Maryja prosiła Polaków o to, by codziennie odmawiali Różaniec.

Scenariusz powstał w oparciu o dokumenty i relacje ks. Augustyna Weichsla – ówczesnego proboszcza w Gietrzwałdzie. Reżyserem przedstawienia jest Maria Krystyna Andrzejewska. Spektakl przenosi nas do roku 1877, do małej, warmińskiej wsi, którą szczególnie pobłogosławiły niebiosa, a Matka Boża objawia się tam dwóm dziewczynkom – Barbarze i Justynie. Po 140 latach możemy zobaczyć na własne oczy kontekst tamtych zdarzeń, zrozumieć mentalność epoki i jeszcze lepiej odnaleźć ich sens. To wspaniały sposób na uczczenie Maryi w dniu Uroczystości Jej Niepokalanego Poczęcia.

Wykonawcą jest Teatr Rapsodyczny w Ostródzie, inicjatorami Parafia świętego Franciszka z Asyżu w Ostródzie i Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana.

Spektakl odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godz. 13.15 w Sali św. Bonawentury, która znajduje się za Bazyliką w Niepokalanowie.

WSTĘP WOLNY