Niepokalanów: Rekolekcje dla osób z chorobą nowotworową

Aby oddać się Panu Bogu, potrzeba wielkiej pokory i cierpliwości nawet w najcięższej chorobie i bólu.

Miłość, przywiązanie i szacunek do Stwórcy możemy okazać poprzez pochylenie się nad bliźnim, chorym i często załamanym. Chory może swoją miłość do Pana Boga okazać przez cierpienia. Tak bardzo ciężko jest je udźwignąć. Często chory zadaje sobie pytanie: „dlaczego ja tak ciężko zachorowałem”?

Pan Bóg Wszechmogący i Wszechwiedzący zna odpowiedź na to pytanie, jak i na wszystkie inne.

To tygodniowe spotkanie rekolekcyjne zorganizowane przez Ośrodek Formacyjny Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie Lasku, ma dopomóc w poznaniu i zrozumieniu tej trudnej nieraz i nie do pojęcia ludzkim rozumem odpowiedzi Bożej.

Spotkanie przeznaczone jest dla chorych z chorobą nowotworową po leczeniu specjalistycznym onkologicznym (nie w trakcie!). Przede wszystkim mile widziani są chorzy samotni, a także ci, którzy nie znajdują wsparcia duchowego ze strony najbliższego otoczenia. Oczekujemy na chorych, których dręczy wiele trudnych pytań i na które sami nie potrafią znaleźć odpowiedzi.

Planowane terminy spotkania:

29 maja – 3 czerwca
11-16 września

Zgłoszenia na specjalnym formularzu, dostępne TUTAJ (ankieta personalna uczestnika) proszę wysłać na adres:

Ośrodek Formacyjny MI, ul. Teresińska 32, 96-515 Teresin

Formularz powinien być wypełniony przez uczestnika oraz lekarza rodzinnego, potwierdzony pieczątką lekarza i przychodni.

Po otrzymaniu zgłoszenia nastąpi kwalifikacja. Odpowiedź potwierdzającą uczestnictwo w spotkaniu otrzymają Państwo na adres domowy lu telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona.

Spotkanie odbędzie się w Niepokalanowie Lasku. Ojcowie franciszkanie zapewniają nocleg, wyżywienie dietetyczne, opiekę duchową.

Koszt: [zapytaj].

Planujemy oprócz codziennej Mszy świętej z nauką, spotkania poruszające najbardziej nurtujące Państwa problemy.

W oczekiwaniu na spotkanie polecam Niepokalanej…

O. Stanisław M. Piętka OFMConv