Niepokalanów: Oddaj się Maryi – sobota, 5 czerwca

W Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się spotkanie Oddaj się Maryi z zawierzeniem siebie i wszelkich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi. Spotkanie jest poprzedzone całonocnym czuwaniem modlitewnym od godz. 19:00 w piątek do 7:00 w sobotę.

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią, czuwanie i spotkanie będą transmitowane na kanale NIEPOKALANÓW na YouTube. Ponadto główna Msza św. o godz. 11.00 i nabożeństwo wynagradzające transmitowało będzie Radio Niepokalanów. Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału osobiście zachęcamy do skorzystania z transmisji.

Wszystkich, którzy przybędą w tych dniach do Niepokalanowa, prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych. Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi odbędzie się w sobotę, 5 czerwca, na Mszach św. o 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, Różaniec i 15-minutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi. Po nabożeństwie będzie możliwość przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej.

Noclegi i posiłki można zamawiać w Domu Rekolekcyjnym św. Teresy w Niepokalanowie (tel. 46 86 42 161 lub e-mail: niepokalanow5@gmail.com).

Przed bazyliką i przy wejściu do kaplicy adoracji będzie możliwość nabycia aktów zawierzenia, Cudownych Medalików, innych dewocjonaliów oraz sakramentaliów w postaci egzorcyzmowanej soli, wody i oleju.

GOŚĆ SPOTKANIA 5 czerwca: ks. Edmund Szaniawski – marianin, długoletni egzorcysta z Lichenia: W kręgu duchowych zagrożeń.

Zachęcamy do przysyłania swoich intencji zawierzenia Niepokalanej na e-mail: zawierzenieintencje@gmail.com Wszystkie intencje są drukowane i zawierzone Niepokalanej na Mszy św. o godz. 11:00.

PROGRAM SPOTKANIA:

PIĄTEK, 4 CZERWCA

 • 19:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu
 • Słowo wstępne, modlitwa uwielbienia
  Różaniec z rozważaniami (część chwalebna) Kaplica św. Maksymiliana
 • 20:30 Różaniec o zakończenie epidemii (część bolesna),
  Apel Maryjny
  Błogosławieństwo Najśw. Sakramentem Kaplica św. Maksymiliana
 • 21:10 Msza św. Kaplica św. Maksymiliana
 • 22:00 – 6:00 Adoracja Najśw. Sakramentu indywidualna w ciszy Kaplica Adoracji

SOBOTA, 5 CZERWCA

 • 6:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  Różaniec (część radosna) Kaplica św. Maksymiliana
 • 9:30 Konferencja o Zawierzeniu Maryi Plac za bazyliką
 • 11:00 Msza św. z zawierzeniem – transmisja radiowa
  Nabożeństwo wynagradzające – transmisja radiowa
  Różaniec (część światła), rozważanie tajemnic – transmisja radiowa
  Przystąpienie do Rycerstwa Niepokalanej Bazylika – transmisja radiowa
 • 13:00 Przerwa na posiłek – Poczęstunek klasztoru (zupa, kawa, herbata) za dobrowolną ofiarą. „Kwadrat” obok bazyliki
 • 13:40 Konferencja: ks. Edmund Szaniawski – marianin, długoletni egzorcysta z Lichenia, W kręgu duchowych zagrożeń. Plac za bazyliką
 • 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia Kaplica św. Maksymiliana

Fot. Bazylika w Niepokalanowie/Paulina Wysocka/Radio Niepokalanów