Niepokalanów: Nabożeństwo pokutne trzech sobót za grzech aborcji: 14, 21 i 28 marca

Pokuty, Pokuty, Pokuty – Maryja wciąż wzywa do przemiany życia. Tak prosiła w Lourdes, w Fatimie i w wielu innych miejscach. Jak wielu jest głuchych na to wołanie. Nie widzi albo celowo nie chce widzieć swojej winy, tłumacząc na różne sposoby swoje grzechy. Jednym z największych grzechów naszego pokolenia jest bezkarne mordowanie nienarodzonych. Odmawiamy im wszelkich praw do życia, stawiając swoją wygodę i egoizm nad ich prawem do istnienia.

Tak jak w roku ubiegłym, i tym roku, w Wielkim Poście odbędą się w Niepokalanowie specjalne nabożeństwo pokutne Trzech Sobót jako ekspiacja za mord na nienarodzonych dzieciach. Przez trzy kolejne soboty marca (14, 21, 28) będziemy modlić się na Eucharystii o godz. 11.00 w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu. Łącząc się z krzyżową ofiarą Jezusa, która gładzi grzechy całego świata, będziemy prosić o Boże Miłosierdzie dla matek, ojców, krewnych, lekarzy, służby zdrowia, duchownych, polityków, nauczycieli i innych odpowiedzialnych za śmierć nienarodzonych. Po Mszy świętej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zostaną odmówione specjalne modlitwy uwolnienia z ciężaru winy po grzechu aborcji.

14 marca będziemy się modlić modlitwą matki, solidaryzując się ze wszystkimi cierpiącymi kobietami, 21 marca będziemy łączyć się z mężczyznami, odmawiając modlitwę ojca. 28 marca w specjalnym nabożeństwie będziemy przepraszać Boga za wszystkich ludzi winnych aborcji i innych grzechów przeciwko życiu.

Każdorazowo nabożeństwa będą połączone z projekcją filmu pt. Nieplanowane, który opowiada historię opartą na faktach. Główna bohaterka Abby Johnson, jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA, była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 tys. aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. Miliony ludzi na całym świecie, po obejrzeniu filmu, radykalnie zmieniło o swój stosunek do życia, odrzucając aborcję jako okrutną zbrodnię dokonywaną na bezbronnym człowieku. Abp J. Naumann powiedział: Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane.

Projekcje będą odbywać się w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie. W soboty, 14 i 28 marca, odbędą się dwie projekcje: o godz. 9:00 i bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. z nabożeństwem wynagradzającym – ok. godz. 12:30. W sobotę, 21 marca, odbędzie się tylko jedna projekcja: po Mszy św. – ok. godz. 12:30.

Dodatkowo są zaplanowane projekcje w niedziele 15, 22 i 29 marca o godz. 11:00. Pokaz filmu jest płatny. Na pokrycie kosztów wykupienia licencji i projekcji przyjmujemy dobrowolne ofiary. Można wcześniej rezerwować bilety przysyłając zgłoszenie na adres e-mail: poczta@niepokalanow.pl

Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, którym drogie jest każde życie ludzkie. Niech to wspólne przebłaganie dokona cudu uwolnienia i uzdrowienia całego naszego narodu. Wszystkie tekst modlitw zostały wydrukowane w specjalnie przygotowanej broszurce Niepokalana oto nasz ideał. W obronie życia, aby je można było zabrać do swoich środowisk celem większego rozpropagowania. Kroki do uwolnienia z poczucia winy po aborcji, modlitwę matki, modlitwę ojca, świadectwa itp. można odnaleźć na: www.poaborcji.pl i www.duchowaadopcja.info.

W Radio Niepokalanów będą wyemitowane specjalne audycje na ten temat.