Niepokalanów Lasek: Dni skupienia, 18-20 listopada!

Zapraszamy na listopadowe dni skupienia w terminie 18-20 XI w Niepokalanowie Lasku. Zapisy do 16 listopada (włącznie). Gościem w tym miesiącu będzie Sylwia Deperasińska, która opowie o swojej misji w Zambii. Koszt: 130 złotych.

ZAPISY – http://dniskupienia.info.pl/formularz-zgloszenia-na…/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaproszenie
Franciszkańskie Dni Skupienia (FDS) mają za zadanie stworzyć możliwość działania Pana Boga w twoim życiu. Oczywiście Bóg jest obecny zawsze i wszędzie, ale są miejsca i czasy Jego szczególnej obecności i takim czasem są również Dni Skupienia w Niepokalanowie Lasku.

Jest to miejsce będące własnością Niepokalanej i wszelkie dobro, które się tu dokonuje przychodzi za Jej przyczyną.

Kto może przyjechać na Dni Skupienia?
Na FDS zapraszamy młodzież, studentów, małżeństwa i inne osoby poszukujące głębszej relacji z Bogiem oraz sensu i ładu w swoim życiu. Tematy i sposób ich przekazania staramy się dostosować do ludzi młodych.

Goście na Dniach Skupienia
Są nimi przeróżni ludzie, których łączy jedno: doświadczenie Bożego działania i Bożej miłości, którym chcą dzielić się z innymi.

Tematyka
To, o czym mówimy na konkretnych Dniach Skupienia wynika, jak wierzymy, z natchnień Ducha Świętego. Zwykle w modlitwie, obowiązkach i przy pracy przychodzą nam myśli, które z czasem układają się w całość. Później okazuje się, że ci, którzy przyjechali, potrzebowali usłyszeć właśnie o tym. Czasami wybieramy cały cykl tematyczny poświęcony jednemu zagadnieniu np. Duchowi Świętemu i jego 7 Darom. Czy listom św. Pawła.

Przed każdymi FDS wysyłamy newsletter poświęcony najbliższej tematyce i Gościowi, który został zaproszony.

Podczas FDS staramy się wyraźnie zaznaczyć aktualny okres liturgiczny by w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła. Ma to swój wyraz np. w procesjach, śpiewach i Liturgii.

Podczas każdych FDS chętni mają możliwość zapoznania się Rycerstwem Niepokalanej i zawierzenia swojego życia Matce Bożej.

Noclegi, wyżywienie i koszty
Dni Skupienia odbywają się w domu rekolekcyjnym w Niepokalanowie Lasku (mapka i wskazówki dojazdu tutaj). Do dyspozycji mamy pokoje dwu, trzy, czteroosobowe i większe. Kto gdzie trafi – zależy od kolejności przyjazdu.

Osoby pracujące w recepcji mają za zadanie wskazać numer pokoju i tylko w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zarezerwowania pokoju dla jednej osoby. Małżeństwa mieszkają zawsze razem, również, gdy przyjeżdżają z małymi dziećmi.

Zapewniamy pełne wyżywienie od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę. Zapewniamy też kawę, herbatę i coś słodkiego. Kosz uczestnictwa to 130 zł. za całość, 100 zł. od soboty i 60 zł. jeśli ktoś przyjeżdża tylko na niedzielę. Opłatę uiszcza się w recepcji zaraz po przyjeździe.

Zgłoszenia
Na DS można zapisać się tylko przez stronę internetową klikając TUTAJ

Z zasady wymagamy, by każdy sam podjął decyzję i wykonał ten podstawowy krok, jakim jest zapisanie się na Dni Skupienia. Wiąże się to z odpowiedzialnością wobec wymagań stawianych przez organizatorów, jak również wymagań wynikających z RODO.