Niepokalanów: Kazania o św. Michale Archaniele – niedziela, 4 czerwca

W niedzielę, 4 czerwca kazania o św. Michale Archaniele będzie głosił ks. Marcello Stanzione. Kazania usłyszymy podczas Mszy św. o godz. 7:00, 8:30 (transmisja w Radiu Niepokalanów), 10:00,11:30, 13:00 (transmisja w Radiu Niepokalanów), 16:00, 19:00.

Po Mszach będzie możliwość zakupu książek ks. Marcello Stanzione. O godz. 14. w sali św. Bonawentury nastąpi przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego Pod Skrzydłem Archanioła. O godz. 15:15 zapraszamy na spotkanie z bohaterem oraz z reżyserem.

Ks. Marcello Stanzione (ur. 1963 r., Salerno, Włochy) – popularyzator kultu Świętego Michała Archanioła i Aniołów, założyciel włoskiego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła, proboszcz parafii Santa Maria La Nova Campagna, autor około 300 książek poświęconych aniołom i świętym, a także wywiadu-rzeki z o. Gabrielem Amorthem. W j. polskim wydano ponad 30 tytułów jego książek (m.in. Św. O. Pio i Św. Michał Archanioł, Najpiękniejsze Modlitwy do Aniołów, Archaniołowie, Spotkania z Aniołem Stróżem, a kolejne tytuły są tłumaczone.

Jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego o Świętym Michale Archaniele – „Zobacz Anioła”, który miał premierę kinową we wrześniu 2022, dostępny na platformie katoflix.pl. Zobacz Anioła dostał I nagrodę w kategorii film dokumentalny klasyczny na 37 Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF Niepokalana 2022”.

Fot. michalici.pl