Niepokalanów: Czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana – 19 listopada

W wigilię Święta Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 2022 r., razem z Fundacją „Solo Dios Basta”, w Niepokalanowie odbędzie się czuwanie modlitewne z ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana w wymiarze indywidualnym i premierą filmu o ks. Dolindo Ruotolo, który podczas swojego ziemskiego bytowania w heroiczny sposób okazał wierność Panu Bogu i Kościołowi. W życiu tego kapłana Pan Jezus królował w pełni, dlatego pragniemy przybliżyć rzeszom wiernych jego postać poprzez premierę filmu dokumentalnego, który opowie o tym niezwykłym księdzu. Punktem kulminacyjnym tego spotkania będzie ponowienie Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.

Program wydarzenia:

16:00 powitanie, Różaniec
16:30 wprowadzenie, pierwsza konferencja o ks. Dolindo
18:00 Msza św.
19:00 projekcja filmu o ks. Dolindo
19:45 druga konferencja
21:00 Apel Jasnogórski i początek całonocnej adoracji Najśw. Sakramentu z centralnym punktem, ponowieniem Aktu uznania Chrystusa za Króla i Pana.
6.00 Msza św. na zakończenie spotkania

Na Mszę św. i wygłoszenie Słowa Bożego dnia 19 listopada o godz. 18 został poproszony ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. Konferencje będzie głosił ks. Michele Madonna – wielki miłośnik i znawca Księdza Dolindo, duszpasterz młodzieży i proboszcz parafii Santa Maria do Montesanto w Neapolu.

Fundacja „Solo Dios Basta”
Za: www.niepokalanow.pl 


Przyjdź królestwo Twoje!”
19 listopada, godz. 16.00.
Niepokalanów – Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask

Uderzenie rakiet w terytorium Polski i śmierć naszych współobywateli odczytujemy, jako przynaglenie do żarliwej modlitwy – stwierdza Maciej
Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, i dodaje – chcemy powierzać nasze losy Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, który jest źródłem pokoju.

W organizowanym, akurat w tym czasie, czuwaniu modlitewnym pragniemy czynić Jezusa Chrystusa Królem każdego z nas. Jemu chcemy powierzać nas los i przyszłość naszej Ojczyzny.

Zapraszamy wszystkich, by 19 listopada przyjechali do Niepokalanowa pod Warszawą, do miejsca, które założył święty męczennik Maksymiliana Kolbe. Jeśli ktoś nie może przybyć na czuwanie, niech modli się w swoich domach zakonach i parafiach.

Na stronie www.krolestwotwoje.pl można zgłosić swój udział w czuwaniu, albo zarejestrować, jako punkt modlitwy – parafię, klasztor lub inne miejsce.

– My Polacy, nie raz, w pokazywaliśmy, że potrafimy się zmobilizować i zjednoczyć w ważnej sprawie, choćby w czasie Różańca do Granic – mówi Maciej Bodasiński i dodaje – wydarzenia ostatnich godzin, dni i miesięcy powinny nas obudzić z duchowego letargu i skierować nas wzrok w stronę Boga.

20 listopada przypada w Kościele Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Czuwanie “Przyjdź królestwo Twoje”, organizowane w
Niepokalanowie 19 listopada od godz. 16.00, zakończy się właśnie w dniu tej Uroczystości. Transmisja na żywo z całości wydarzenia ransmitowana będzie stronie wydarzenia i kanale YT „Różaniec do Granic”.

Organizatorami czuwania jest Fundacja Solo Dios Basta wraz z franciszkanami z Niepokalanowa. Inicjatywa ta była konsultowana bp Andrzejem Czają przewodniczącym Komisji Duszpasterskiej KEP. Został o niej poinformowany metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, który dał swoje „nihil obstat”. Mszę Świętą połączoną z uroczystym odnowieniem Aktu uznania Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, celebrować będzie bp Stanisław Jamrozek.