„Nieplanowane” – film, odsłaniający kulisy branży aborcyjnej w kinach od 1 listopada

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.

Jako jedna z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze.

Film Nieplanowane powstał na podstawie bestsellerowej książki Abby Johnson i Cindy Lambert pod tym samym tytułem. Książka stała się jedną z najgłośniejszych publikacji w Stanach Zjednoczonych. Abby odsłania w niej sekrety skrywane przez organizację Planned Parenthood, jedną z największych i najgłośniejszych instytucji zajmującej się aborcją. To tajemnice, o których nie dowiesz się z żadnych innych książek, prasy czy nawet najbardziej demaskatorskich portali internetowych.

Premiera: 1 listopada 2019

gatunek: dramat
czas trwania: 110 min
LISTA KIN: www.rafaelfilm/nieplanowane

REŻYSERIA: Chuck Konzelman, Cary Solomon
SCENARIUSZ: Chuck Konzelman, Cary Solomon
MUZYKA: Blake Kanicka
Na podstawie książki Abby Johnson Nieplanowane

OBSADA
Ashley Bratcher
Brooks Ryan
Robia Scott
Jared Lotz
Emma Elle Roberts
Robin DeMarco
Robert Thomason
Tina Toner

Fot. Materiały prasowe 

Oficjalny polski zwiastun:

Abby Johnson zaprasza na polską premierę filmu „Nieplanowane”: