Na Majówkę z Maryją!

maj_z_maryja_2017_kwadratKolejny pomysł – na Majówkę z Maryją.

Skąd pomysł:

Pracujemy w różnych środowiskach, należymy do różnych wspólnot i stowarzyszeń, ale wszystkie te miejsca łączy jedno: w każdym z nich odnajdujemy ludzi spragnionych Boga i odkrycia własnej tożsamości. Jest w ludziach prawdziwa tęsknota za Słowem, które ma wartość, sens, które ma znaczenie.
Myślimy, że ludzie bywają już zmęczeni natłokiem bezwartościowych informacji, wiadomości e-mail, wszechobecnych reklam… Chcemy im dać coś wartościowego, a jednocześnie skondensowanego – zostawiającego miejsce na własną refleksję.
Stąd pomysł na krótkie SMSy ewangelizacyjne.

Dlaczego akurat SMS?

Z doświadczenia wiemy, że telefon obecnie nie służy już tylko do wykonywania połączeń  Z powodzeniem zastępuje już nasz notes, kalendarz, komputer… Spędzamy z nim naprawdę dużo czasu (wiele z niego marnując). Dlaczego więc nie wyrwać z tego czasu kilku minut naprawdę sensownie spędzonych?

Dlaczego Litania Loretańska?

Maj jest miesiącem, w którym w sposób szczególny nasze myśli wędrują ku Maryi – Bożej Rodzicielce. Dlatego w tym miesiącu, razem z całym Kościołem, chcemy pochylić się nad słowami Litanii Loretańskiej, rozważając kolejne przymioty tej niezwykłej kobiety, Matki Boga – i naszej Matki. Chcemy zaprosić ludzi we wspólną podróż po odkrywaniu Serca Maryi – Kobiety, Matki, Królowej.
W ten sposób w ciągu miesiąca lepiej poznamy naszą Matkę. Poznamy Serce tej niezwykłej Kobiety, a także spróbujemy odnaleźć łączące nas cechy. Dzięki skondensowanej formie SMSa, każdy będzie mógł zostać sam na sam z Maryją – i w Jej obecności przyjrzeć się swojemu sercu.

Co dalej?

Mamy nadzieję, że codzienne rozważenie któregoś z przymiotów Maryi stanie się dla uczestników początkiem jeszcze bliższej relacji z Maryją, która zaś zawsze prowadzi nasz wzrok ku Jezusowi.
Już dzisiaj mogę też zdradzić, że szykujemy kolejne niespodzianki i kolejne cykle świetnych i świętych SMSów 

Szczegóły i zapisy na Majówkę z Maryją: www.majzmaryja.pl