Na franciszkańskim szlaku: Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach, cz.3 – 1 sierpnia, 12.15

„NA FRANCISZKAŃSKIM SZLAKU czyli radiowe podróże śladami św. Franciszka” to audycja powstała z miłości do wszystkiego co franciszkańskie.

Wybierzemy się razem na pielgrzymki do franciszkańskich sanktuariów i kościołów, usłyszymy historie życia i powołania naśladowców świętego Franciszka z Asyżu, poznamy franciszkański charyzmat, spotkamy ciekawych ludzi, dowiemy się nieznanych ciekawostek. Nie ograniczymy się tylko do jednego koloru – czarnego (franciszkanie konwentualni noszą czarne habity). Przedstawimy Wam franciszkański świat we wszystkich kolorach.

Naszą podróż franciszkańskim szlakiem rozpoczęliśmy od pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. 

W I części poznaliśmy historię małego obrazka Świętej Rodziny, który Jakub Trojańczyk przyniósł z odpustu w Studziannej. Obrazek szybko zasłynął cudami. W stodole gospodarza rozpoczęły się objawienia Świętej Rodziny. W II części poznaliśmy historię sanktuarium w Miedniewicach, które było miejscem schronienia powstańców styczniowych i wielu patriotów. Usłyszeliśmy też o wyjątkowym konfesjonale, w którym ukryto tajne przejście, przez które uciekali ścigani powstańcy. Dowiedzieliśmy się dlaczego w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej znajdują się czarne ołtarze.

Dziś – w III części naszej franciszkańskiej podróży – zejdziemy do podziemnych krypt. Uwaga! Proszę schylić głowy.

Po wszystkich zakątkach Sanktuarium w Miedniewicach oprowadzi nas br. Piotr Jankowski. Jednak nasza pielgrzymka to nie tylko zwiedzanie. Przed cudowny obraz Matki Bożej Świętorodzinnej zawieźliśmy intencje naszych Słuchaczy i pragniemy się razem modlić.

SŁUCHAJ: niedziela – 12.15