Misjonarz na Post 2017 – ogarnij modlitwą wybranego misjonarza

W niedzielę przypadającą przed Środą Popielcową, 26 lutego 2017 r., rozpoczyna się czwarta edycja akcji „Misjonarz na Post”. Organizatorzy po raz kolejny zapraszają do duchowego wsparcia polskich misjonarzy.

Na świecie pracuje obecnie 2007 polskich misjonarzy. To nieco mniej niż w ubiegłym roku, ale potrzeby duchowego wsparcia wciąż są bardzo duże. Pomaganie przez modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia to uczestniczenie w codziennej pracy misjonarzy.

CHODZI O MODLITWĘ NIE O PIENIĄDZE

– Projekt skierowany jest do wszystkich. Przystąpienie do niego nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Chodzi tylko i aż o modlitwę w intencji wybranego misjonarza – wyjaśnia o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ W AKCJĘ?

Aby włączyć się w akcję wystarczy wejść na stronę http://www.misjonarznapost.pl i wypełnić znajdujący się tam formularz. Należy podać imię i nazwisko oraz adres e-mail, a następnie wybrać kraj pobytu misjonarza, który ma zostać otoczony modlitwą podczas Wielkiego Postu.

Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

– W imieniu Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz własnym, wyrażam radość, że ta cenna inicjatywa spotyka się z tak szerokim odzewem wśród wiernych Kościoła w Polsce i stale się rozwija. Dziękuję serdecznie za trud kontynuowania tej akcji oraz świadectwo wiary w moc modlitwy, postu i cierpienia, poprzez które duchowo współpracujemy z naszymi misjonarkami i misjonarzami – napisał bp Jerzy Mazur SVD

– W ubiegłym roku w akcję włączyło się ponad 5 tys. osób. Liczymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej – mówi Zofia Kędziora, koordynatorka tegorocznej edycji. – Misjonarze prowadzą na naszym portalu blogi, piszą dla nas artykuły. Wszyscy podkreślają jak ważne jest wspieranie ich modlitwą – dodaje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący misyjne.pl.

Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą portalu misyjne.pl oraz najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misji Dzisiaj” (Papieskie Dzieła Misyjne), „Misjonarza”, „Misjonarzy Kombonianów”, „Misji Salezjańskich”, „Echa z Afryki i innych kontynentów”, Pallotyńskiej Fundacji Salvatti oraz „Misyjnych Dróg”. Akcję wspierają także m. in. „adonai.pl”, „deon.pl”, „opoka” oraz „profeto.pl” i Radio Niepokalanów.