Miłość jest pierwsza – IV Piknik Rodzinny – AliRun – biegnij z ks. Alim

W sobotę – 15 czerwca br. – po raz czwarty wystartuje AliRun – biegnij z ks. Alim, któremu towarzyszyć będzie Piknik Rodzinny pod hasłem: Miłość jest pierwsza. Głównym celem naszego spotkania jest szerzenie pamięci o ks. Aleksandrze Fedorowiczu, pierwszym proboszczu Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie, a także popularyzacja zdrowego stylu życia, promocja walorów przyrodniczych i rekreacyjnych Gminy Izabelin, Kampinoskiego Parku Narodowego i Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz integracja różnych środowisk poprzez wspólne przygotowania do imprezy oraz udział w wydarzeniu.

AliRun od czterech lat jednoczy lokalną społeczność. Wspólna zabawa oraz rywalizacja sportowa hartuje silnego ducha, buduje wzajemne więzi, stwarza możliwość poznania nowych osób i pogłębia przyjacielskie relacje. Organizatorem AliRun jest Fundacja im. Ks. Aleksandra Fedorowicza „Przyjaciele Alego”. Patron Fundacji Ks. Ali całym swoim życiem pokazywał czym jest prosta, ewangeliczna miłość – patrząca przede wszystkim na dobro drugiego człowieka. Empatia, życzliwość, współczucie, szacunek i kochające serce oddane bliźniemu – tak zapamiętali Kapłana Ci, którzy choć raz go spotkali. To o miłości Ks. Ali mówił najczęściej w swoich kazaniach i konferencjach: Miłość to nie jakaś nadzwyczajna miłość, ale miłość, która jest miłością, a nie tylko słowem ludzkim. Ta miłość, która jest dobrym uczynkiem, miłość, która jest wczuciem się w sytuację drugiego człowieka, miłość, która jest bólem na widok czyichś łez, miłość, która jest pomocą… Miłość, która, gdy ktoś przyjdzie, zapuka do drzwi i prosi o kawałek chleba i o nocleg – nie odmawia, miłość, która rozumie potrzebę drugiego człowieka… Tegoroczne hasło brzmi Miłość jest pierwsza.

Tegoroczny AliRun odbędzie się w sobotę – dzień przed urodzinami ks. Aleksandra Fedorowicza (16 czerwca 1914 r. – 15 lipca 1965 r.)

Plan wydarzenia przedstawia się następująco:

10.00 Msza św. w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie. Po zakończonej Eucharystii wspólna modlitwa przy grobie ks. Aleksandra Fedorowicza na miejscowym cmentarzu w Izabelinie.

12.00 – 16.00 Polana Jakubów

12.00 – Otwarcie Pikniku, rozpoczęcie biegów, wspólna zabawa, możliwość korzystania z przygotowanych atrakcji.. W tym roku podzielone zostały na poszczególne kategorie wiekowe (przedszkolaki, młodzież szkolna i gimnazjalna, dorośli). Bieg główny wyniesie 5 km.

15.30 – Podsumowanie biegów AliRun – biegnij z ks. Alim, dekoracja biegu na 5 km

16.00 – występ rozśpiewanego franciszkanina, instruktora snowboardu i maratończyka – Ojca Łukasza Buksy wraz z zespołem.

To jednak nie jedyny występ zaplanowany na AliRun! Tego dnia na Polanie Jakubów wystąpią także: Zespół Regau, dzieci z Gminnego Przedszkola im. Ks. Aleksandra Fedorowicza, Zespół Wokaliza, a także dzieci z Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
Szczegóły już niebawem na polakatach i banerach.

Dla wszystkich, którzy tego dnia będą chcieli bawić się wspólnie z nami na Polanie Jakubów przygotowujemy różnego rodzaju atrakcje m.in: elektryczne rodeo, dmuchaną zjeżdżalnię i kucyki dla najmłodszych, food trucki…

Trasy biegu wyznaczone zostały terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Tradycyjnie jak w latach poprzednich – start i meta na planie Jakubów.

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie w Izabelinie na terenie Polany Jakubów (ul Tetmajera 38) i czynne w dniu imprezy 15 czerwca (sobota) w godz. 9:30 – 11:00. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się na Stronie Internetowej www.zapisyonline.com/zapisy oraz akceptacja regulaminu i dokonanie opłaty rejestracyjnej. Bezpośredni adres do strony to: www.zapisyonline.com/wydarzenie/106,alirun-biegnij-z-ks-alim-milosc-jest-pierwsza

W przygotowania zaangażowanych jest  wiele osób i firm, które ofiarowują swój czas oraz wsparcie. Prócz osób indywidualnych są instytucje, których materialna pomoc pozwoli na realizację zamierzonych celów.

Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób chcą wesprzeć Piknik lub pomóc przy jego realizacji poświęcając swój czas lub służąc radą bądź ciekawym pomysłem zapraszamy do kontaktu z name: alirun@przyjacielelalego.pl


POSŁUCHAJ TAKŻE: Ks. Aleksander Federowicz – dlaczego warto modlić się za Jego wstawiennictwem?