Między słowami: Gietrzwałd. 160 objawień Matki Boskiej dla Polski i Polaków na trudne czasy

gietrzwald_okladkaO Gietrzwałdzie, miejscu, gdzie w 1877 roku objawiała się Matka Boża opowiadał będzie na naszej antenie autor publikacji – Grzegorz Kasjaniuk. Materiał będzie zapisem spotkania, które odbyło się w sobotę, 04 lutego w klubo-kawiarni Docelowo w Warszawie. Z autorem rozmawiał Piotr Zworski. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fronda.

SŁUCHAJ: poniedziałek, 06 lutego (cz. 1); środa, 08 lutego (cz. 2); piątek, 10 lutego  (cz. 3) o 17.15

Gietrzwałd ze względu na niezwykłe wyciszenie jest nieporównywalny z Fatimą, Lourdes, la Salette, czy Guadalupe. To jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie, miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny – oficjalnie uznanych przez władzę kościelną.

Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją, łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy. Jako dziennikarz zapragnąłem ruszyć śladem tamtych wydarzeń.

To miejsce uzdrowiło mnie, przywróciło na łono Kościoła. Uderzyło swoją mocą i emanacją duchowości. Miałem poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w Gietrzwałdzie pod opiekę Maryi i dokonał się cud – ingerencja chirurga nie była potrzebna. Na pamiątkę przechowuję skierowanie na stół operacyjny.

Rozpoczęła się moja niezwykła, duchowa przemiana. Sądziłem, że zaczynam odkrywać pieczołowicie skrywaną dzisiaj przed światem tajemnicę cudownych zdarzeń. Okazało się, że odkryłem na nowo siebie, a konkretnie – na nowo się narodziłem. Zawierzyłem Niepokalanie Poczętej, a przez nią i jej Synowi.

Reporterskie śledztwo w sprawie 160 objawień Maryi dla Polaków na trudne czasy dedykuję Niepokalanej.

…Święta Maryjo, Matko Boża Gietrzwałdzka – módl się za nami…

Grzegorz Kasjaniuk